dziś: 2018-10-16

Capoeira

To zajęcia skierowane do dzieci, które chcą spróbować swoich sił w sztuce walki wywodzącej się z tradycji afrykańskiej i brazylijskiej. Capoeira łączy w sobie formę rytmiczną i akrobatyczną. Jej istotą są elementy tańca wpływające na płynność i nieprzewidywalność ataków. Uczestnicy zajęć dowiedzą się dokładnie na czym polega Ginga - najważniejszy ruch w capoeira, który nadaje tej sztuce charakter tańca. Są to ciekawe zajęcia ruchowo-akrobatyczne dla dzieci, młodzieży. Adresatami są dzieci od 7 roku życia oraz młodzież.

Zajęcia odbywają się 1 x w tygodniu i trwają 90 min.

Trener: Piotr Rączka

Koszt - 62,00 zł / miesiąc

           
Opłatę za zajęcia można dokonywać gotówką w kasie Domu Kultury (pok. 106 na I piętrze) lub przelewem na konto DK
Odpłatność za dany miesiąc powinna być uiszczona do 20 dnia tego miesiąca.

Zapisy i informacje: tel.: 33/ 844 86 88

 

OSIĄGNIĘCIA SEKCJI:

19 grudnia 2017r. uczestnicy sekcji CAPOEIRA pomyślnie przeszli egzamin, uzyskując dwa różne stopnie. Tak samo jak w innych sztukach walki, tak i w Capoeira występuje system gradacji. Jest on wyrażany poprzez różnokolorowe sznury (tzw. cordas), którymi capoeritas są przepasani.

Część dzieci uzyskała stopień Corda branca – amarela i odpowiadające mu sznury biało-żółte, a część stopień Corda amarela oraz sznury żółte. Młodzi capoeritas otrzymali również certyfikaty oraz gratulacje od swojego instruktora Capoeira Monitor Agulhado. My również dołączamy się do gratulacji i życzymy dalszego zapału podczas treningów i pokazów.