dziś: 2019-01-23

26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

2018-01-14

14.01 odbył się 26. Finał WOŚP przygotowany przez kęcki sztab, na którego czele stanął Tomasz Klęczar. W tym roku, pod hasłem: „Gramy bo lubimy” kwestowaliśmy dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. W dniu Finału 120 wspaniałych wolontariuszy zbierało datki na ulicach miasta oraz Gminy Kęty.

Dokładnie 83 408,07 zł zebrano w gminie Kęty podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To więcej o 9 634,21 zł niż w roku ubiegłym. Dziękujemy wszystkim za tak hojne serca.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nam pomogli w tym szczytnym dniu. Dziękujemy za każdą złotówkę wrzuconą do puszki Wolontariusza i wszelkie wsparcie sztabu oraz samej Fundacji.
Gdyby nie WY, Drodzy Wolontariusze, Sponsorzy, Partnerzy oraz Darczyńcy, nie udało by się nam uzbierać tak dużej kwoty i jednocześnie pobić rekordu zdobytego w 2017 r.

Finał rozpoczął się o poranku w samym sercu miasta. Na rynku gościliśmy strażaków z psiakami z Grupy Poszukiwawczo - Ratowniczej oraz panią Justynę Błasiak z Zakładu Aktywności Fizycznej, która zorganizowała ćwiczenia fitness na świeżym powietrzu. Przyjazny osiołek Maja oraz kucyk Mira sprawiły dzieciakom wiele radości. Komu nie straszny był mróz mógł skorzystać z orkiestrowego morsowania nad Sołą wraz z Klubem Morsów działającym przy UTW Kęty. Na amatorów aktywności fizycznej czekali Kęccy Harpaganie, którzy zorganizowali wspólny, 2 km bieg.

Na sali widowiskowej zaprezentowała się Grupa Muzyczna „Trzy czwarte”, formacje tańca nowoczesnego: Cookie Beat Mini, Fresh Beat, Biscut Beat i Cookie Beat oraz jazzu działające w DK. Na zakończenie pierwszej części występów zaprezentowała się Sekcja Capoiery. Występy przyciągnęły tłumy. Przy pełnej Sali rozpoczęły się WOŚP-owe koncerty: hip – hopowy Małopolski Instynkt, rockowy SoulTaker oraz punkowa Terapolka. Gwiazdą 26. Finału w naszej gminie był genialny Dziki Squad z fenomenalnym frontmanem Wiesławem Dzikim Dzikowskim. Tradycyjnie przed Światełkiem do nieba licytowaliśmy gadżety orkiestrowe. Nie zabrakło koszulek, książek, kalendarzy oraz słynnego już słodziaka – Misia Strażaka przekazywanego co roku przez OSP Kęty. Licytacje dopełniło losowanie fantów ufundowanych przez naszych Darczyńców.

Przez finałowy dzień w Domu Kultury w Kętach odbywały się akcje: Punkt Krwiodawstwa, Warsztaty archeologiczne z Baba Agą, Zabawy plastyczne dla dzieci, loteria fantowa, malowanie buziek. Dla zwiedzających udostępniono Wystawę Motocykli Zabytkowych przygotowaną przez Klub Motocyklowy Riders on the Storm z Bielan.

O godzinie 20:00, jak i w całej Polsce, zaświeciło "Światełko do nieba". Pokaz pirotechniczny przy dźwiękach orkiestrowego hymnu, przygotowany przez firmę "Korsarz" był pięknym akcentem kończącym kęcki finał.

Składamy serdeczne podziękowania naszym Sponsorom, darczyńcom oraz Partnerom:

Chłodinstal Stansiław Sokół Kęty
Sklep Miód i Lawenda Kęty
Firma Korsarz Kęty
Kubiczek – Szkółka Drzew i krzewów ozdobnych Pisarzowice
Bank Spółdzielczy w Kętach
Funky Feet Kęty
Alwero Kęty
„Iskierka. Produkcja art. sportowych” Kęty
Kwiaciarnia Praga Kęty
OUTLET – MODNA SZAFA Kęty
HUTNIK Sp. z o.o. Kęty
Foto Studio Kolor Ewa Gryniak Kęty
Fanaberia Kęty
FH Moja Torebka Kęty
Dorian FitnessClub Kęty
Cherry Fitness Club Kęty
Piekarnia Cukiernia Brzuchański Kobiernice
Justyna Stawowczyk Czaniec
Kredka Kęty
Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Kęty
JOSHUA TREE POLSKA Sp. z o.o. Kęty
Czanieckie Makarony sp. z o.o . Czaniec
FHU ROBOT Andrzej Czarnik Kęty
Sklep AleButy Kęty
Pizzeria Tabia Kęty

 

OSP KĘTY
Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza Kęty
Grupa Motocyklowa Riders on The Storm Bielany
Hufiec ZHP Kęty
Kęckie Harpagany
Klub Morsów Kęty
Warsztaty archeologiczne Baba Aga
Zakład Aktywności Fizycznej – Justyna Błasiak

 

 

Program 26. Finału WOŚP 2018:

 1. Rynek Zdrowia: 9.00 – 13.00 (pokazy, OSP, GPR, DKMS)  - Rynek Kęty
 2. 12.00 - WOŚP-owe Morsowanie nad Sołą (zbiórka: OSiR Kęty)
 3. 12.30 - Bieg z Kęckimi Harpaganami (start: OSiR Kęty, meta: Rynek Kęty)
 4. 10.00 – 14.00 - Punkt Krwiodawstwa - sala 121 DK
 5. 15.00 – 16.00 – RECITAL Grupy "Trzy czwarte"
 6. 16.00 – 16.15 – występy grup tańca nowoczesnego DK oraz capoeiry
 7. 16.15 – 19.15 – KONCERTY /sala widowiskowa DK/:
  MAŁOPOLSKI INSTYNKT /hip-hop/
  SOULTAKER /Hard Rock/
  TERAPOLKA /Rock/
  DZIKI SQUAD z Wiesławem Dzikim Kaniowskim /Rock, Blues/
 8. ANIMACJE DLA DZIECI /SALA STUDYJNA DK/:
  15.30 - 16.30 - WARSZTATY ARCHEOLOGICZNE Z BABA AGĄ
  16.30 - 19.00 - WARSZTATY ARTYSTYCZNE, GRY I ZABAWY
 9. 16.00 - 20.00 - WYSTAWA ZABYTKOWYCH MOTOCYKLI
 10. 19.15 – LOSOWANIE FANTÓW ORAZ LICYTACJE GADŻETÓW
 11. 20.00 – ŚWIATEŁKO DO NIEBA

26. Finał WOŚP odbędzie się w dniu 14 stycznia 2018, a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”

- W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP - Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd naszej Fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować. A to nie jest łatwe – wszyscy zwłaszcza w ostatnich dniach widzimy, z jak wieloma bolączkami boryka się dziś cały system ochrony zdrowia w Polsce – dodaje Prezes Zarządu Fundacji.

 

Neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3 844 urządzenia medyczne za łączną sumę 121 909 333,39 PLN. Rodzice najmniejszych pacjentów mogą dziś, w razie potrzeby, liczyć na gotowość do pracy 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków czy 344 kardiomonitorów.

INFO: https://www.wosp.org.pl/final/26-final

 

powrót do wydarzeń