dziś: 2024-04-19

Spektakl pt. Andropauza 3 - czyli jak żyć i nie zwariować

Szanowni Państwo,

w dniu 11.04.2018 o godzinie 18.00 na deskach Domu Kultury w Kętach odbył się spektakl pt. Andropauza 3 - czyli jak żyć i nie zwariować.

Sztukę ”Andropauza 3 - " napisali Piotr Dąbrowski i Katarzyna Mikiewicz, na podstawie pomysłu Leszka Kwiatkowskiego. Reżyserią zajęli się autorzy scenariusza, a w gwiazdorskiej obsadzie wystąpili: Maciej Damięcki, Dariusz Gnatowski, Piotr Dąbrowski, Michał Pietrzak oraz Matylda Damięcka. Sztuka opowiadała o przygodach czterech starszych, ale jakże dziarskich mężczyzn (Hrabia, Behemot, Sławek komandos i Miernota), którzy postanowili wbrew wszystkiemu spełnić swoje marzenia - zakładają teatr. Odpowiadając tym samym na fakt wyrzucenia ich z klasy przez złą nauczycielkę Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Andropauza to zabawna opowieść o przezwyciężaniu swoich słabości i zdobywaniu pragnień własnego serca. Głównym przesłaniem sztuki stał się tekst: „Nie ważna jest ilość zer przy liczbie twoich lat przeżytych, ale radosne i otwarte serce! Starość nie chroni przed miłością, lecz miłość chroni przed starością, bo prawda jest taka, że się nie starzeje serce, które kocha i wiecznie się śmieje!”

Kęczanie docenili wysiłki twórców spektaklu, o czym świadczyły gromkie brawa i co chwila wybuchające salwy śmiechu.