dziś: 2024-04-24

VI Beskidzki Festiwal Tańca - WYNIKI

W karnawałowy weekend 23-24 lutego 2019r. Kęczanie mogli poczuć się jak na prawdziwym balu na zamku rodem z bajek Disney’a  podczas 6. Beskidzkiego Festiwalu Tańca.  A wszystko to za sprawą bajkowej dekoracji oraz księżniczek , które były żywą ozdobą całego wydarzenia.

Beskidzki Festiwal Tańca jak co roku został zorganizowany przez Dom Kultury w Kętach i Klub Tańca Towarzyskiego „Ragtime” pod patronatem Burmistrza Gminy Kęty Krzysztofa Jana KLęczara.

W ramach dwudniowego Festiwalu odbył się 32. Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego, Turniej w ramach Rekreacji Małopolski, oraz Przegląd Tańca Nowoczesnego . W pierwszym dniu tanecznej rywalizacji wzięło udział 325 tancerzy, w 20 kategoriach tanecznych , klasowych i wiekowych w trzech blokach turniejowych. Tancerze reprezentowali kluby i szkoły tańca z: Krakowa , Żabna, Żywca, Rybnika, Tarnowa, Wieliczki, Krosna i Raciborza  i oczywiście z Kęt. Oceniani byli przez grono pięciu sędziów specjalistów tańca towarzyskiego.                                                                                                                       Z kęckiego klubu najwyższe lokaty zdobyły pary :

W kat. 8-9 lat : Cholewik Dariusz – Szemik Lena oraz Sztafa Maciej – Sztafa Sonia

W kat.10-11 lat: Piekiełko Błażej – Drożdż Magdalena

W kat.10-11 lat F: Sosna Oliwier – Walczyk Maja

W kat.10-11 lat G: Olejarz Kacper- Marta Wiewiórka

Dopełnieniem bajkowego klimatu były pokazy taneczne specjalnie przygotowane przez młodzież z Klubu Ragtime, a wśród nich prezentacja wicemistrzów Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich w kategorii juniorów: Szymona Rencławowicza i Julii Wiewiórki.

Natomiast zapowiedzą drugiego dnia Festiwalu był pokaz najmłodszej grupy dzieci ze Szkoły Tańca Impresja oraz grupy 4-5 latków kęckiej formacji tanecznej FUNKY.

W niedzielę na „balu u księżniczek Disney’a” królowały tańce współczesne.

W Przeglądzie Tańca Nowoczesnego wzięło udział  821 tancerzy. Uczestnicy reprezentowali szkoły, kluby taneczne i ośrodki kultury z: Andrychowa, Bielska-Białej, Brzeszcz, Cieszyna, Chrzanowa, Jawiszowic,  Kóz, Krakowa, Krzyżanowic, Nowego Sącza, Oświęcimia, Rzeszowa, Szczawnicy, Tarnowskich Gór, Trzebini, Tychów, Ustronia, Wadowic i Kęt. Tancerze rywalizowali w 22   kategoriach w tym : w 3 kategoriach wiekowych do 12lat , 13-15 lat i pow. 15 lat i w 3 kat. tanecznych hip-hop, jazz i show – dance . Wykonawców oceniało profesjonalne jury w składzie: sędzia główny Rafał Lebiest – Członek Zarządu Głównego Polskiego Związku Tańca Freestyle, trener i choreograf finalistów mistrzostw Europy i Świata , Diana Król  – Laureatka ósmej edycji programu „You Can Dance”,  Agnieszka Muczyń: tancerka, instruktor, choreograf  współpracująca  z Teatrem Dramatycznym w Warszawie i Teatrem Nowym w Poznaniu.  Autorka ruchu scenicznego oraz instruktor tańca.                                                                                                                                                                    W rywalizacji tanecznej kęccy tancerze  działający w sekcjach tanecznych Domu Kultury zajęli:

W kat. Do 12 lat hip – hop:  - solo : Wiktoria Zając – I –miejsce , a w tej samej kategorii  formacja  Kids Beat zajęła – III- miejsce.

W  kat. Do 13-15 lat hip -hop grupy : Formacja  Junior Beat zajęła - II miejsce

Niezwykle ciekawe choreografie połączone z pięknymi, kolorowymi strojami oraz moc pozytywnej, młodzieńczej energii stworzyły niezapomniany klimat

Beskidzki Festiwal Tańca pod patronatem Burmistrza Gminy Kęty stał się prawdziwym świętem tańca w Kętach ukazując go w różnych postaciach, formach i stylach, począwszy od eleganckiego walca wiedeńskiego, tanga czy fokstrota, poprzez gorącą sambę,  radosnego jive’a  aż do energicznego hip-hop’u czy jazz-u.

Zorganizowanie tak wielkiego dwudniowego wydarzenia było możliwe dzięki pomocy i współpracy wielu osób. Dziękujemy : Panu Jakubowi Grabskiemu, Dyrektorowi Ośrodka Sportu i Rekreacji

Pani Annie Kobielus – Dyrektorowi Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Bulowicach,

oraz Fundacji Związku Polskich Kawalerów Maltańskich komendantowi Mariuszowi Zawadzie
Maltańskiej Służbie Medycznej, która sprawowała opiekę medyczną.

W organizacji tegorocznego Festiwalu finansowo i rzeczowo wsparli nas :

Alumetal S.A. w Kętach , Polskie Składy Budowlane, Czanieckie Makarony ,Beskid  Media, Producent swetrów i wyrobów dziewiarskich Al-BO Collection , Aksam – spółka z.o.o ,Góreccy spółka jawna w Kętach, Firma Toczek  ,Hurtownia Tkanin „ Ania , Grupa Maspex Wadowice , Drukarnia Beskidy ,Hurtownia „Sago –Styl”, Piekarnia Brzuchański , Piekarnia Porąbka , Sklep spożywczy Dwornik w Kętach, Firma Budowlano- Handlowa „ Igmar”, Pani Renata Cinal.

Patronat medialny sprawowały: Info Kęty , Fakty Oświęcim , Witkowice, MamNewsa.pl, Dzieje się.

Serdecznie dziękujemy   i do zobaczenia  za rok.