dziś: 2024-03-29

Kęty i Małe Kęty na 56. TKB w Makowie Podhalańskim

Przerwa wakacyjna? Tymczasowe zawieszenie działalności? Nie dla Zespołu Pieśni i Tańca „Kęty” oraz „Małe Kęty”. Te niezwykle prężnie i aktywnie działające grupy, nawet podczas wakacyjnego wypoczynku, nie próżnują. 28 lipca „Kęty” a 29 lipca „Małe Kęty” zaprezentowały się na estradzie „Makowianka” w Makowie Podhalańskim podczas 56. Tygodnia Kultury Beskidzkiej.

Tydzień Kultury Beskidzkiej to jedna z największych imprez folklorystycznych na świecie. W tym roku odbywa się w dniach 27 lipca – 4 sierpnia. W ośmiu miejscowościach – od Wisły, przez Szczyrk, Żywiec, Maków Podhalański, Oświęcim, Ujsoły, Istebną, po czeski Jabłonków – rozbrzmiewać będzie ludowa muzyka, zawirują w tańcu zespoły polskie, a także te z najodleglejszych zakątków świata. Organizatorzy wyliczyli, że podczas 56. Tygodnia Kultury Beskidzkiej zobaczyć będzie można występy ponad stu zespołów i prawie cztery tysiące artystów!
Cieszymy się, że w tym wspaniałym gronie znalazły się również oba nasze zespoły: „Kęty” oraz „Małe Kęty”.