dziś: 2024-04-20

Słodka historia Kęt – nabór do projektu dla młodzieży otwarty!

Serdecznie zapraszamy młodzież do udziału w projekcie „Kęty na talerzu – słodka historia”. Projekt zakłada w swoim harmonogramie warsztaty kulinarne, wyjazdy szkoleniowe oraz stworzenie mini książki kucharskiej z deserami (słodkiego przepiśnika). Młodzież będzie miała szansę poznać swoje  miasto z innej strony, nabyć umiejętności społeczne, organizacyjne oraz prezentacyjne. Projekt został stworzony przez grupę młodych, tzw. grupę inicjatywną w odpowiedzi na ich zainteresowania i chęć poznania nowych, ciekawych ludzi. Ich projekt znalazł się na krótkiej liście projektów dofinansowanych przez fundację. Zapisać do projektu może się osoba w wieku 13-19 lat, zamieszkała bądź ucząca się na terenie gminy Kęty.

Projekt „Kęty na talerzu – słodka historia” jest już drugim projektem realizowanym przy wsparciu finansowym Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (administrowanym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży). Rok temu niezwykle sympatyczna grupa młodzieżowa złożona z przedstawicieli różnych środowisk realizowała projekt pt. „Kod na szczęście” o którym można poczytać tutaj.

Celem Programu jest wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Chodzi o sytuację, w której młody człowiek z małej miejscowości potrafi samodzielnie i świadomie osiągać wyznaczone przez siebie cele myśląc perspektywicznie o własnej przyszłości.

Zapisy pod numerem telefonu 793530450, mailem na adres poczta@domkultury.kety.pl z dopiskiem „RS” lub u członków grupy inicjatywnej (m.in. przewodnicząca i zastępca Młodzieżowej Rady Miejskiej).