dziś: 2024-04-18

Taniec to mój żywioł!

22 czerwca odbyło się podsumowanie działalności sekcji i klubów tanecznych działających w Dom Kultury w Kętach.

Nasza placówka od początku swego istnienia kładła szczególny nacisk na rozwój artystyczny dzieci i młodzieży. Tak się złożyło, że 35 lat temu dzięki zapoczątkowanym kursom tańca towarzyskiego powstał Klub Dorosłych Swing oraz Dziecięcy Kleks, który istnieje do dziś pod nazwą KTT Ragtime i od 27 lat jest prowadzony przez Panią Małgorzatę Kotlarczyk - Wiewiórkę.
Od paru lat bardzo popularny wśród młodzieży stał się również taniec nowoczesny i wszelkie jego odmiany. Dzięki wspaniałym instruktorom rozwija się w DK, a dzieciom trenującym w formacjach przynosi ogromną satysfakcję. Z myślą  o tych, dla których pasją jest taniec organizujemy od 30 lat Turniej Tańca Towarzyskiego "Złote Pantofelki",  a od 4 lat za sprawą tańca nowoczesnego jednodniowa impreza przerodziła się w dwudniowy Beskidzki Festiwal Tańca.  Od zeszłego roku przyjęliśmy również  organizację etapu powiatowego,  bardzo popularnego w  Małopolsce -  Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski”.

Podczas koncertu Dyrektor Domu Kultury w Kętach Sylwia Brzozowicz przekazała naszym instruktorom: pani Darii Mendroch, Roksanie Kasolik,  Kindze Biba, Katarzynie Nycz,  Małgorzacie  Kotlarczyk – Wiewiórce oraz Panu Dominikowi Matuszczakowi róże, w których zawarte są ogromne podziękowania za całoroczną pracę i trud włożony w szlifowanie naszych młodych diamentów.

Koncert rozpoczęli tancerze z KTT Ragtime. Tancerze najbardziej zaawansowani, turniejowi klas E,D, C, prezentujący swoje umiejętności na  turniejach rangi ogólnopolskiej,  Grad Prix Polski czy mistrzostw Polski w stylu ST i  LA, następnie zaprezentowała się sekcja baletowa ze Szkoły Tańca Impresja, którą prowadzi Pani Daria Mendroch oraz dzieci ze STUDIO TAŃCA  RYTM  –  sekcji najmłodszych dzieci: 3, 4, i 5 latków, które od września uczęszczały na zajęcia taneczno – ruchowe, prowadzone przez panią Roksanę Kasolik.

Następnie na scenie pojawili się tancerze z:
KTT RAGTIME GRUPA III –  WA - dzieci w wieku 8-9 lat. Podobnie, jak ich starsi koledzy tańczą turniejowo w  ramach cyklu Taneczna Rekreacja Małopolski, w kategoriach:  srebro i złoto.

KTT RAGTIME GRUPA IV -   Polka - grupę tworzą dzieci w wieku 5 - 6 lat. Część z nich rozpoczęła swój start taneczny na turnieju w ramach cyklu Taneczna Rekreacja Małopolski.
KTT RAGTIME GRUPA III –  S/CC
MAŻORETKI - grupa została założona w ubiegłym roku. Jej instruktorem jest pani Kinga Biba.  Grupa w swych szeregach ma 8 tancerek w wieku od 5 -9 lat. Dziewczynki spotykają się raz w tygodniu na zajęciach, podczas których poszerzają swoją wiedzę na temat tańca z pałeczką mażoretkową – tzw. batonem.  Dodatkowo, poznają na zajęciach różne techniki tańca - począwszy od postaw klasyki – baletu – po taniec współczesny.
KTT RAGTIME:  solówki.
Następnie dla odmiany pojawił się na scenie całkiem inny styl taneczny prezentowany przez trzy grupy tańca nowoczesnego. Zajęcia odbywały się od września, raz w tygodniu pod okiem pani Sylwii Kapcińskiej. Jest to nowa forma, która pojawiła się w ofercie naszej placówki, oparta na popularnej technice stylu jazz. Dla większości był to debiut sceniczny.
GRUPA JAZZ  GR. A
GRUPA JAZZ  GR. B
GRUPA JAZZ  GR. C
Grupa  Hip – Hop - D  SWEET BEAT -  powstała na bazie cotygodniowych zajęć tańca w stylu hip-hop. Zajęcia prowadzi Pani Katarzyna Nycz.
GRUPA HIP-HOP E "BISCUIT BEAT"
W ubiegłym 2016 r. grupa zajęła III miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca „Chrzanowska Lokomotywa”. Z kolei rok 2017 obfituje w sukcesy i wysokie lokaty  na konkursach tanecznych:
I miejsce w  III Amatorskim Turnieju  Tańca Nowoczesnego  Show Dance w Żywcu.
I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tanecznym „Rhythm & Style-First Step” w Pawłowicach,  nominacja do  wojewódzkiego finału i wyróżnienie  w  XXX Małopolskim Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „TALENTY MAŁOPOLSKI 2017”  w Dobczycach.
Trenerką grupy jest pani Katarzyna Nycz.

FORMACJA TANECZNA  "B3 KIDS" - grupa ze szkoły Impresja, która trenuje pod kierunkiem Pana Dominika Matuszczaka. Grupa ta ciągle się rozwija i  wzbogaca swój program. Często bierze udział w licznych imprezach okolicznościowych organizowanych na rzecz społeczności lokalnej.
I jeszcze raz na scenie pojawili się najstarsi tancerze z klubu Ragtime z wiązanką tańców LA oraz solo.

Tegoroczny taneczny koncert przygotowały dzieci i młodzież działające w zespołach i sekcjach tanecznych Domu Kultury wraz ze swoimi instruktorami oraz trenerami.
Wszystkim tancerzom życzymy niesłabnącego zapału w doskonaleniu swoich umiejętności.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji -> KLIKNIJ TUTAJ