dziś: 2018-04-19

Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK

2018-03-26

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu już po raz 33. przystąpiło do organizacji Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK.

Dom Kultury w Kętach przyjął na siebie rolę gospodarza eliminacji powiatowych dla powiatu oświęcimskiego i powiatu wadowickiego.

Eliminacje te odbędą się 15 maja o godz. 10:00 w Domu Kultury w Kętach. Na zgłoszenia czekamy do 30 kwietnia 2018r.

W konkursie mogą uczestniczyć amatorskie, dziecięco-młodzieżowe teatrzyki działające w szkołach, ośrodkach kultury, świetlicach itp.  Zgłaszany do festiwalu spektakl może trwać max. 30 minut.

Nowosądecki BAJDUREK jest jedną z najstarszych i najbardziej znaczących imprez teatralnych w Małopolsce. Festiwal odbywa się w dwóch etapach: eliminacji powiatowych, w których uczestniczy ponad 200 zespołów oraz spotkania finałowego w Nowym Sączu dla ok. 30 najlepszych grup teatralnych. Festiwal od wielu lat spotyka się z bardzo dużym zainteresowaniem i żywiołowym przyjęciem najmłodszej publiczności. W trakcie przerw pomiędzy spektaklami dzieci na widowni uczestniczą we wspólnej zabawie w teatr inicjowanej przez zawodowych aktorów. Zespoły nominowane do gali finałowej w Nowym Sączu otrzymują nagrodę pieniężną, drobne upominki dla każdego uczestnika oraz obiad w dniu finału.

Gorąco zachęcamy do udziału. Szczegóły w załączonym regulaminie.

KARTA ZGŁOSZENIA

Szczegółowych informacji o konkursie udziela

Marta Koczur - tel. 33/ 844 86 77