dziś: 2018-10-16

XXI Festiwal Twórczości Religijnej PSALLITE DEO

2018-10-10

Dom Kultury w Kętach po raz 21. zaprasza wszystkich miłośników muzyki, sztuki i filmu do udziału w przeglądzie  Twórczości Religijnej PSALLITE DEO, który odbędzie się w dniach 25 – 28 października 2018r.
PSALLITE DEO to różnorodne, wartościowe działania artystyczne i społeczne adresowane do wszystkich grup wiekowych, interesujących się różnymi dziedzinami sztuki.

Patronat Honorowy nad festiwalem objął Biskup Bielsko-Żywiecki Roman Pindel oraz Burmistrz Gminy Kęty Krzysztof Jan Klęczar.
Patronat medialny sprawują : Tygodnik Katolicki „Gość Niedzielny” , Beskidzkie  Radio Katolickie „Anioł Beskidów”, Radio eM, Fakty Oświęcim i Info Kęty.

FESTIWAL OBEJMUJE NASTĘPUJĄCE DZIAŁANIA:

25.10.2018r.Wernisaż wystawy pt. „Sztuka religijna, użytkowa i ludowa” prezentująca zbiory lokalnego kolekcjonera pana Rafała Piskorka, w których znajdują się stare figurki porcelanowe, krzyże i szaty liturgiczne.

27.10.2018r. Konkurs Muzyczny „Psallite Deo” adresowany do chrześcijańskich, amatorskich środowisk artystycznych: solistów, chórów, zespołów wokalno-instrumentalnych, dziecięcych i młodzieżowych scholi oraz ludowych zespołów śpiewaczych.

27.10.2018r. Koncert "Magda Anioł - akustycznie"

25 - 28.10.2018r. Festiwalowy Przegląd Filmowy OIKUMENE - projekcje filmów o tematyce społeczno-moralnej i religijnej.

UWAGA!
Z przyjemnością informujemy, że Festiwal został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury, w związku z czym, opłata akredytacyjna ujęta w regulaminie konkursu została wycofana. Udział w festiwalu jest całkowicie bezpłatny.

Szczegółowych informacji o całości projektu i poszczególnych inicjatywach udzielają instruktorzy Działu Programowo-Animacyjnego Domu Kultury w Kętach:

Dorota Wojewodzic – tel. kontaktowy – 33/ 844 86 76
Marta Koczur - tel. kontaktowy: 33/ 844 86 77

W załączeniu przesyłamy regulaminy konkursów oraz wzory kart zgłoszeń. Zapraszamy również na naszą stronę internetową www.domkultury.kety.pl.

Na zgłoszenia czekamy do 10.10.2018r.

Zachęcamy gorąco do współtworzenia z nami tego wspaniałego, kilkudniowego wydarzenia, pełnego chrześcijańskiej radości.

Poniżej karta zgłoszeniowa oraz regulamin do pobrania:

REGULAMIN ORAZ KARTA ZGŁOSZENIOWA - KONKURS MUZYCZNY

REGULAMIN ORAZ KARTA ZGŁOSZENIOWA - SCENY Z ŻYCIA MIASTA