dziś: 2018-12-13

Jarmark Bożonarodzeniowy

2017-11-11

Przez wiele wieków miasto Kęty słynęło z organizacji licznych targowisk i jarmarków. Żeby tradycji stało się zadość 17 grudnia na kęckim rynku odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy.

W trakcie imprezy zakupić można było świąteczne dekoracje oraz stroiki, a przede wszystkim piękne, oryginalne wyroby rękodzielnicze.

Jarmark rozpoczęły występy artystyczne dzieci i młodzieży oraz animacje mikołajkowe w wykonaniu grupy Tralalandia. Zabawny Elfik z Reniferkiem Rudolfem zachęcali dzieci do wspólnej zabawy. Na scenie zaprezentowały się dzieci oraz młodzież z chóru z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 2 w Kętach oraz zespołu wokalnego DK, Zespołu Pieśni i Tańca „Małe Kęty” wraz z kapelką Mała Wapienica, z Zespołu KONTRASTY, działajacego przy Domu Kultury w Komorowicach, Zespołu wokalno - instrumentalnego „Aniołki Feliksa” z ZSG nr 1 w Kętach, Zespołu wokalnego ZGODNE GŁOSY Z JEDYNKI, Karina Skwarczyńska – uczennica VI kl.  Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Porąbce, Schola z Parafii św. Wojciecha w Bulowicach. Swoimi występami jarmark wzbogacili również recytatorzy z Grupy Teatralnej BAJDURKI: Ania Hess, Sara Sałata, Natalka Nikiel oraz Dominik Sałata.  Na zakończenie programu zaprezentował się Zespół Włóczykije, działający przy Osiedlowym Centrum Kultury na Os. Beskidzkim w Bielsku-Białej. 

W trakcie imprezy zakupić można było świąteczne dekoracje oraz stroiki, a przede wszystkim piękne, oryginalne wyroby rękodzielnicze. Były miody, wyroby pszczele, sery, maskotki, ozdoby świąteczne, jemioła, chałwa i inne specjały. Smakosze mieli okazję skosztować wyśmienitego bigosu z placuszkami ziemniaczanymi, a także grzanego wina z pyszną, wędzoną rybką - z Hotelu Przystań nad Sołą z Bielan.

Gorące podziękowania dla wszystkich wystawców oraz mieszkańców, którzy zdecydowali się zagościć na rynku i spędzić z nami niedzielne popołudnie.

Dziękujemy sponsorowi imprezy - Firmie Beskid Media - lokalny operator telekomunikacyjny działający na Podbeskidziu.

powrót do wydarzeń