dziś: 2024-04-19

"Nasza to krew" - koncert przedsylwestrowy w wiedeńskim stylu

Koncerty przedsylwestrowe w Domu Kultury w Kętach stały się już tradycją. Również w tym roku 28 grudnia wystąpili dla nas aktorzy z grupy IWIA, którzy zabrali nas w barwny świat rautów, wystawnych przyjęć i hucznych zabaw.

„Nasza to krew”, czyli operetka w wiedeńskim stylu z polskimi rytmami. W spektaklu poznaliśmy szlachetnego i prawego żołnierza, trwoniącego majątek hulakę oraz piękne kobiety, które to uwodzą dla zabawy, albo zdobywają serca wybranków dla własnych potrzeb i korzyści majątkowych. Wspaniałe widowisko składające się z trzech różnorodnych obrazów scenicznych. Realizatorzy spektaklu zapożyczyli i nadali nowe znaczenie ariom, duetom i melodiom znanym z najpiękniejszych klasycznych operetek. Włączyli również w choreografię spektaklu tańce przepełnione narodową nutą tj: krakowiak, oberek czy mazur. To wszystko spowodowało, że barwne muzyczne widowisko Teatru IWIA ma niepowtarzalny charakter wiedeńskiej operetki z narodowymi rytmami okraszonej niepowtarzalnym humorem. Na zakończenie koncertu zaprosiliśmy wszystkich widzów na lampkę szampana, by wznieść toast za nowy, jeszcze lepszy rok.