dziś: 2024-03-29

"Papierowy zawrót głowy" - wernisaż wystawy

W dniach 28 maja – 20 czerwca w Domu Kultury w Kętach można obejrzeć wystawę sekcji plastycznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz wystawę sekcji rękodzielniczej UTW pt. „Papierowy zawrót głowy”, na której prezentowane są dzieła z papieru, który otrzymał drugie życie.

Sekcja rękodzieła gUsToWnia działa przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Domu Kultury w Kętach od 5 lat. Słuchacze i Słuchaczki UTW spotykają się w gUsToWni, aby przy kawie i herbacie  miło spędzić czas oddając się swoim pasjom. Wykonują wszelkiego rodzaju rękodzieło, ucząc się wzajemnie nowych technik plastycznych. Obecnie sekcja liczy ok. 20 osób, w tym dwóch panów. Swoje małe dzieła wystawiają na różnych wystawach i jarmarkach. Nieustannie się doszkalają uczestnicząc w licznych kursach. Dzielą się swoim doświadczeniem organizując warsztaty dla innych.

Po wernisażu wystawy, który odbył się 28 maja w galerii na parterze Domu Kultury w Kętach, gUsToWnia zaprosiła wszystkich obecnych na bezpłatne warsztaty z Book Folding Art – rzeźbienia w książkach.

Zachęcamy do obejrzenia relacji zdjęciowej.