dziś: 2017-12-12

V Przegląd Artystyczny "Wokół Bożego Narodzenia"

2017-10-19

regulamin do pobrania ->
karta zgłoszenia do pobrania ->

Informacje: marta.koczur@domkultury.kety.pl

nr tel.: 33/844 86 77

1. Organizator:             Dom Kultury w Kętach
  2. Termin i miejsce:     etap I – inscenizacje w poszczególnych placówkach zgodnie z opracowanym wspólnie harmonogramem występów
                                        etap II – gala finałowa przeglądu w Domu Kultury w Kętach – styczeń 2018r.
  • Termin przyjmowania zgłoszeń: do 08.12.2017r.
  1. Cele przeglądu:
    1. podtrzymywanie i rozwój bogatej polskiej tradycji okresu Bożego Narodzenia
    2. prezentacja dorobku artystycznego lokalnych grup artystycznych w postaci przedstawień kolędniczych, misteriów bożonarodzeniowych, jasełek, szopek noworocznych oraz innych form teatralnych nawiązujących tematem do świąt Bożego Narodzenia;
    3. troska o kulturę słowa, rozwój wrażliwości teatralnej oraz doskonalenie warsztatu teatralnego instruktorów i zespołów biorących udział w przeglądzie
    4. wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie tworzenia inscenizacji.
  2. Założenia programowe:
    1. Przegląd obejmował będzie 2 etapy:
    2. etap I – inscenizacje wystawiane na terenie placówek, nagrywane przez organizatora (DK) i oceniane przez komisję artystyczną,
      etap II – gala finałowa przeglądu w Domu Kultury w Kętach: wręczenie dyplomów i nagród, występy finalistów i wspólne kolędowanie,
  1. Uczestnicy przeglądu mają za zadanie przedstawić inscenizację wykorzystując dowolną formę teatralną (m.in.: tradycyjne jasełka, misterium bożonarodzeniowe, przedstawienie kolędnicze, szopka noworoczna, spektakle o tematyce świątecznej, montaże słownomuzyczne i inne)
  2. W przeglądzie mogą brać udział dzieci, młodzież i dorośli skupieni w amatorskich zespołach artystycznych działających w parafiach, przedszkolach, szkołach, świetlicach i innych placówkach wychowawczych i kulturalnych.
  3. Najciekawsze prezentacje przeglądu zostaną zakwalifikowane do spotkania finałowego w Domu Kultury.
  4. Czas trwania przedstawienia (podczas gali finałowej) nie może przekroczyć 40 minut.
  5. Łączny czas montażu i demontażu dekoracji nie może przekroczyć 20 minut
  6. Podczas finałowej prezentacji w Domu Kultury zespoły występują z własnymi rekwizytami i dekoracjami.
  7. Zespołom zaproszonym do występu finałowego w Domu Kultury w Kętach organizator zapewnia transport uczestników.
  8. Podczas występu finałowego organizator zapewnia nagłośnienie, oświetlenie, sprzęt

potrzebny do odtworzenia muzyki oraz możliwość zasuwania i rozsuwania kurtyny w trakcie inscenizacji.

1. Komisję artystyczną powołuje organizator.
  2. Warunkiem uczestnictwa w przeglądzie jest dostarczenie do organizatora wypełnionej karty zgłoszenia w terminie do dnia 08.12.2017r.
  3. Kartę zgłoszenia można dostarczyć osobiście (pokój nr 4 DK) lub przesłać pocztą, faksem lub mailem na adres:

Dom Kultury w Kętach, 32-650 Kęty, ul. Żwirki i Wigury 2a
                       fax: 33/ 845 27 10
, mail: animator@domkultury.kety.pl
                       www.domkultury.kety.pl

1. Ocena:
    1. Inscenizacje oceniane będą w dwóch kategoriach:
      1. tradycyjne jasełka
      2. inne inscenizacje teatralne nawiązujące do świąt Bożego Narodzenia
    2. Po wystawieniu wszystkich inscenizacji komisja artystyczna spotka się w celu dokonania oceny występów. Z uwagi na dużą rozpiętość czasową inscenizacji, Jury podczas obrad wykorzystywać będzie do oceny nagrania poszczególnych inscenizacji zrealizowane w placówkach podczas I etapu. W związku z tym, placówka zgłaszająca inscenizację do konkursu proszona jest o zapewnienie w dniu wystawiania spektaklu miejsca i warunków do jego nagrania.
  • Kryteria wg których komisja będzie kwalifikowała prezentacje do spotkania finałowego:
    1. wartości artystyczne scenariusza oraz jego dobór do możliwości wykonawczych uczestników,
    2. kultura słowa (dykcja, technika mówienia)
    3. interpretacja
    4. celowość użycia środków pozasłownych (np. kostiumu, dźwięku, elementów scenografii i innych) wspomagających interpretację tekstu,
  • Nagrody:
    1. Każda zgłoszona grupa otrzyma dyplom za uczestnictwo.
    2. Grupy nominowane do występu finałowego otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.
  1. Uwagi końcowe:
    1. Wypełnienie i podpisanie karty zgłoszenia załączonej do regulaminu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie przez Dom Kultury danych osobowych uczestników przeglądu, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 ze zm.)
    2. Uczestnicy przeglądu udzielają nieodpłatnie praw do rejestracji fotograficznej i filmowej oraz do publikacji swoich wizerunków w materiałach promocyjnych relacjonujących przebieg przeglądu.
    3. Harmonogram przeglądu zostanie opublikowany na stronie  domkultury.kety.pl po przyjęciu wszystkich kart zgłoszeń.
    4. Informacje uzyskać można w Dziale Programowo-Animacyjnym DK - tel. 33/844 86 77 – Marta Koczur.