dziś: 2024-04-19

WAKACYJNA AKADEMIA PRZYGÓD 2018

Wakacyjna Akademia Przygód jak co roku przyciągnęła mnóstwo dzieci, które przez trzy lipcowe tygodnie wspólnie z Domem Kultury w Kętach bawiły się, odkrywały tajemnicze zagadki, poznawały nowe gry i zabawy oraz zwiedzały bliższe i dalsze miejscowości.

Od 2 lipca uczestnicy Akcji Lato brali udział w zajęciach integracyjnych, ruchowych, muzycznych, plastycznych. Realizowali małe projekty badawcze, uczestniczyli w pokazach ratownictwa medycznego z panem Krzysztofem Śniateckim, warsztatach detektywistycznych z Fabryką Kreatywności oraz tworzenia zwierzątek z balonów z panem Adamem Byrskim. Wraz z Detektywem Pozytywką, który był tematem przewodnim tegorocznych wakacji, dzieci tropiły miejskie tajemnice, poznawały metody szyfrowania wiadomości, rozwiązywały zagadki logiczne i ćwiczenia na spostrzegawczość oraz zwiedziły Komisariat Policji w Kętach. Co poniedziałek Dom Kultury zapraszał najmłodszych do kina na animacje i komediowe kino familijne. WAP to również wycieczki. W tym roku odwiedziliśmy zabytkową stację kolei wąskotorowej w Rudach, warownię pszczyńskich rycerzy w Pszczynie a także ogród botaniczny w Mikołowie, gdzie w zachwyt wprawiły wszystkich zarówno zajęcia zielarskie jak i warsztaty survivalu poprowadzone przez znanego podróżnika: Krzysztofa Lewickiego. Zdobyliśmy też szczyt Koziej Góry, a deszczowa pogoda pod koniec trzeciego tygodnia sprawiła, że dzieci mogły się wyszaleć w bielskim parku trampolin.

Na zakończenie Wakacyjnej Akademii Przygód odbyła się Gala Detektywów, podczas której zostały wręczone pamiątkowe foldery, współtworzone przez uczestników, opisujące całe trzy tygodnie oraz rozdano nagrody dla najaktywniejszych dzieci.

Wakacje z Domem Kultury już od wielu lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, a miejsca na zajęcia stacjonarne i wycieczki kończą się bardzo szybko. W tym roku wystarczyły 24 godziny od ogłoszenia naboru, aby listy zapisu zapełniły się dziećmi chcącymi spędzić wakacje w mieście z dala od gier komputerowych i telewizji. Na kolejne spotkanie z DK zapraszamy zimą.

Więcej zdjęć zobaczyć można w GALERII