dziś: 2020-08-15

Rok Akademicki 2017/2018

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kętach wybrał nową Społeczną Radę Słuchaczy!

W poniedziałek,18 września br. słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kętach  spotkali się na Walnym Zebraniu, w celu  podsumowania działalności  w minionym roku akademickim, omówienia planu działania na nowy rok 2017/2018 oraz wyboru – zgodnie z regulaminem UTW-  nowej Społecznej Rady.       

W wyniku jawnego głosowania do 7- osobowej Społecznej Rady Słuchaczy na rok 2017/2018 zostali wybrani:       

  1. Andrzej Mróz                  - przewodniczący Rady
  2. Stanisław Haczek           -  wiceprzewodniczący
  3. Kazimiera Szłapa            -  sekretarz, kronikarz
  4. Krystyna Drabek            -  starościna
  5. Stanisława Oskiero        -  członek
  6. Jadwiga Kołacz                -  członek
  7. Kazimierz Morkisz          -  członek

Ustępującej Radzie  jeszcze raz bardzo dziękujemy za wspólną pracę, zaangażowanie i wkład w rozwój naszego Uniwersytetu, a nowej Radzie gratulujemy życząc dużo wytrwałości i satysfakcji  z realizacji podejmowanych działań dla dobra naszych Seniorów.


sprawozdania z działalności UTW w latach 2011-2017 -> Kliknij tutaj
regulamin organizacyjny UTW -> Kliknij tutaj

INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU W KĘTACH

Po raz siódmy już w sali widowiskowej Domu Kultury w Kętach miała miejsce inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W tym roku studia na kęckim UTW rozpoczęło 201 słuchaczy.

Rolę gospodarza uroczystości pełnił tradycyjnie Burmistrz Gminy Kęty Pan Krzysztof Jan Klęczar, który dokonał również otwarcia nowego roku akademickiego 2017/2018.

Inaugurację uświetniła obecność dr. hab. prof. UP w Krakowie Katarzyny Potyrały prorektorki ds. Studenckich Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji w Krakowie, który sprawuje patronat nad UTW w Kętach. Obecna była również dr Wanda Matras-Mastalerz – adiunkt w Katedrze Zarządzania Informacją w Instytucie Nauk o Informacji  Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, od kilku lat opiekunka naszego UTW z ramienia UP. 

Salę widowiskową Domu Kultury wypełnili słuchacze, przedstawiciele kęckich władz oraz dyrektorzy gminnych jednostek organizacyjnych.

Po ogłoszeniu otwarcia nowego roku akademickiego i wysłuchania „Gaudeamus” w wykonaniu zespołu wokalnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kętach,  32 nowych studentów odebrało swoje indeksy i złożyło uroczyste ślubowanie. Gratulacje „świeżo upieczonym” słuchaczom złożyła  Prof. UP Pani Katarzyna Potyrała, podkreślając, że wspólna edukacja i integracja seniorów to jedne z najwyższych dóbr trzeciego wieku.

Część oficjalną inauguracji zakończyła piosenka pt. „Uniwersytet” (słowa napisała słuchaczka UTW Pani Kazimiera Szłapa) w wykonaniu zespołu wokalnego UTW.

Następnie Dyrektor Domu Kultury w Kętach Pani Sylwia Brzozowicz zaprosiła na scenę Panią dr Wandę Matras-Mastalerz, która wygłosiła bardzo interesujący wykład pt. „Od dziecka do dorosłego.  Rozwój  pamięci w ciągu życia  człowieka”.
W części artystycznej wystąpiła Pani Anna Żebrowska, która przypomniała naszym słuchaczom największe i najpiękniejsze przeboje minionych dekad.

zapraszamy do obejrzenia fotorelacji - > TUTAJ

DOM KULTURY ZWYCIĘZCĄ GRANTU W KONKURSIE "ADAMED DLA SENIORA"


31 października w Domu Kultury w Kętach odbyło się uroczyste wręczenie grantu zdobytego w konkursie Grupy Adamed. Za sprawą dofinansowania, które wynosi aż 10 000 zł kęcki Dom Kultury zrealizuje projekt „Trening czyni mistrza”, czyli cykl zajęć mających na celu poprawę kondycji fizycznej seniorów oraz przygotowanie ich do udziału w Olimpiadzie Sportowej „Trzeci Wiek na Start” i Ogólnopolskiej Spartakiadzie Zimowej „Rabka-Zdrój 2018”.

więcej -> TUTAJ

FILM JOANNA I SPOTKANIE Z REŻYSERKĄ

6 listopada w ramach DKF "Poza Kadrem" odbyła się projekcja filmu "Joanna" oraz spotkanie z reżyserką Anetą Kopacz.

więcej - > TUTAJ

ANDRZEJKI UTW

Andrzejkowa, coroczna zabawa słuchaczy UTW w Kętach powoli staje się tradycją. 28 listopada w sali hotelu Relax Seniorzy świetnie się bawili przy muzyce DJ Sławomira Garnysza i andrzejkowych wróżbach.

Było tradycyjne lanie wosku przez dziurkę od klucza oraz wróżenie z zaczarowanej kuli. Śpiewom, tańcom oraz pląsom nie było końca. Studenci swoim poczuciem humoru, wigorem oraz werwą znów udowodnili, że potrafią się świetnie bawić.

więcej -> TUTAJ

Kulig Studentów UTW do Istebnej

30 stycznia, gdy mijało zimne popołudnie studenci kęckiego UTW wybrali się do Istebnej na długo wyczekiwany kulig. Pola i las były pokryte niewielkim puchem śniegu. Góralskie koniki ciągnęły sanie po pięknych, ośnieżonych lasach, a śnieg bajecznie błyszczał. Uczestnicy kuligu bawili się doskonale. Z każdych sań niosły się donośne okrzyki śmiechów. Ponad godzinny przejazd minął błyskawicznie. Po dotarciu do Pensjonatu Maria czekała gorąca herbata, pyszne kiełbaski oraz inne smakowite, regionalne potrawy. Kulig kuligiem, ale nic tak nie smakuje jak kiełbasa pieczona nad ogniskiem.

Nie zabrakło dobrej muzyki, tańca i radosnej zabawy.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas podczas tego zimowego dnia i zapraszamy już za rok. 

więcej TUTAJ ->

V Ogólnopolska Zimowa Senioriada na Podhalu

W dniach 26-27 lutego 2017 r. w Rabce-Zdroju odbyła się V OGÓLNOPOLSKA ZIMOWA SENIORIADA, podczas której słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku brali udział w różnych konkurencjach.
W rywalizacji ponad tysiąca uczestników możemy się pochwalić następującymi sukcesami:

Pan Marek Wągiel zajął trzecie miejsce w Biegach Mężczyzn w kategorii 60+
Pan Andrzej Mróz zajął drugie miejsce w Biegach Mężczyzn w kategorii 80+.

W pucharze drużynowym zajęliśmy wysokie 10 miejsce na 34.

Dodatkowo grupa słuchaczy z Kęt znalazła się w gronie Najlepiej ocenionych haseł, wymyślonych w ramach zadania specjalnego dla grup Nordic Walking w temacie:

Rabka-Zdrój szczyci się nadanym przez UNESCO mianem  „Miasto Dzieci Świata”

z hasłem:

„Nie ma wychowania bez bajek czytania”