dziś: 2020-09-23

Aktualności

SEZON ARTYSTYCZNY 2020/2021 | ZAPISY

Już dziś zapraszamy do zapoznania się z oferta zajęć. Oprócz stałych sekcji, pojawiło się kilka interesujących nowości. Zapisy rozpoczynamy 31 SIERPNIA 2020.

Uniwersytet Trzeciego Wieku | ZAPISY

Celem działalności uniwersytetu jest aktywizacja osób starszych a także wykorzystanie ich wielkiego potencjału: wiedzy, umiejętności i doświadczenia życiowego.

Aktywne OKOlice | NIEZWYKŁY KONKURS

Zapraszamy do udziału w nietuzinkowym konkursie. Celem jest odnalezienie ukrytych skrzynek ze skarbami...

Waga dźwięku i koloru - START!

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że od września do listopada 2020 r. Dom Kultury w Kętach realizować będzie projekt pt. „Waga dźwięku i koloru – przedmioty nieWAŻNE całkiem na poważnie.” Zadanie to dofinansowane zostało w wysokości 30 000 zł ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

PASjeIKONIKi

Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty! W planie różnorakie propozycje, m. in.: recyklingowe lub makramowe wazony i lustra, obrazy z kamieni, scrapbooking'owe albumy czy notesy, różne wariacje na temat mas polimerowych. Zachęcamy do zapisów: 33 844 86 70. Ilość miejsc ograniczona! W cenie warsztatów zawierają się wszystkie materiały.

WŚRÓD DZIKICH PLEMION ETIOPII

24 września zapraszamy na fascynujące spotkanie w ramach Światowych Dni Turystyki. Będzie to podróż w niezwykle egzotyczny zakątek świata. Poznamy z bliska najbardziej dzikie plemiona oraz będziemy świadkami pewnej dziwnej ceremonii...

kULturalni. Wirtualnie i lokalnie| Bądź na bieżąco!

Zapraszamy Was do udziału w naszym projekcie. Pragniemy stworzyć dom kultury, lecz w wirtualnej rzeczywistości. Jak? Wyobrażamy sobie to miejsce na wzór ula, jako miejsca do życia i współpracy, środowiska do rozwoju pszczelej „rodziny”. Chcemy wspólnie z Wami tworzyć to miejsce wraz z instruktorami, edukatorami i artystami, którzy na co dzień pracowali z odbiorcami kultury w Gminie Kęty i okolicach. Projekt zawiera działania warsztatowe i nie tylko, w odmienionej formie, wzbogaconej o nowe propozycje.

Nabór do Programu "Kultura w sieci" rozstrzygnięty

Narodowe Centrum Kultury rozstrzygnęło nabór do programu dotacyjnego "Kultura w sieci", finansowanego ze środków MKIDN. Dom Kultury w Kętach otrzymał dofinansowanie na działania online! Nasz projekt nazwaliśmy: "kULturalni. Wirtualnie i lokalnie". Wkrótce więcej informacji! Niedługo startujemy! Będzie się działo!

WARSZTATOWNIA | #KulturaOnline

Zapraszamy do udziału w twórczych zajęciach dla dzieci, młodzieży i dorosłych w nowej formie. Ze względu na obecną sytuację, zapraszamy na e-warsztaty. Tak jak do tej pory, prowadzi je dla nas Kamila Byrdziak-Duraj.

Pokaż serce - oddaj krew!

Dar krwi można złożyć w 2020 roku na stanowisku Małopolskiej Stacji Krwiodawstwa w Domu Katechetycznym przy Kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach w terminach: 14 czerwca, 9 sierpnia, 4 października, 13 grudnia w godzinach 9:00 - 15:00. Klub Honorowych Dawców Krwi w Kętach serdecznie zaprasza!

Mayday 2 - przeniesiony na 14.11.2020r.

Kto z Was widział brawurowo zrealizowany spektakl MayDay z Teatru Scena Polska z Czeskiego Cieszyna, pewne, że nie zawaha się kupić biletu na MayDay 2. Ci zaś z Państwa, którzy nie mieli okazji obejrzeć części pierwszej, już po kilku minutach akcji MayDay 2, będą świadomi perypetii naszych bohaterów.

"TO JEST CHORE!"| Kabaret Młodych Panów| 6.01.2021

W związku z pandemią koronawirusa występ Kabaretu Młodych Panów został przeniesiony z 28.05.2020r. na 6.01.2021r. na godzinę 17:00!