dziś: 2024-04-20

Aktorki z Kęt z kolejnym sukcesem|Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Echa Poetica”

W poniedziałek 24 maja w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu zaprezentowali się zwycięzcy eliminacji rejonowych Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Echa Poetica”. Gminę Kęty reprezentowały dzieci grupy teatralnej Bajdurki działającej w Domu Kultury: Liliana Kazek, Justyna Ledwoń i Emilia Wojewodzic - przygotowane przez instruktora - panią Marię Karaim oraz Natalia Nikiel, reprezentująca SP nr 2 w Kętach, przygotowana przez nauczycielkę – panią Dorotę Cisińską. Młode recytatorki interpretowały wybrane wiersze i fragmenty ulubionych książek przed komisją artystyczną, w której zasiadały:

- Małgorzata Czech – aktorka Teatru Robotniczego im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu,

- Agata Kaleta – bibliotekoznawca, pracownik Sądeckiej Biblioteki Publicznej,

- Jadwiga Marzec  – autorka tekstów i książek dla dzieci i dorosłych, poetka.

W oczekiwaniu na werdykt wszyscy cieszyliśmy się urokami wiekowego Nowego Sącza: podziwialiśmy Ratusz, piękne kamienice oraz urokliwe uliczki. Spacer po Rynku przy słonecznej i ciepłej pogodzie radował nie tylko dziewczynki, ale i nas dorosłych.

Podczas uroczystego zakończenia konkursu „Echa Poetica”, z radością przyjęliśmy werdykt Jury, zgodnie z którym wszystkie dzieci reprezentujące Kęty uhonorowane zostały tytułem laureata konkursu wojewódzkiego:

- Liliana Kazek – I miejsce w kat. I-III

- Justyna Ledwoń – II miejsce w kat. IV-VI

- Emilia Wojewodzic – wyróżnienie w kat. IV-VI

- Natalia Nikiel – wyróżnienie w kat. IV-VI

Dzieci otrzymały dyplomy oraz piękne książki z rąk dyrektora Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu – pani Mileny Małeckiej-Rogal oraz szanownego Jury.

Po zakończeniu konkursu, podróż do domu przyniosła wszystkim nowe wrażenia: Beskidy zachwycały soczystą zielenią a panorama Tatr swym dostojeństwem i kolorytem ośnieżonych szczytów zapierała dech w piersiach. Wiosenne słońce odprowadziło nas do samych Kęt.