dziś: 2020-08-15

Aktywne OKOlice | NIEZWYKŁY KONKURS

2020-12-02

LUBISZ AKTYWNY WYPOCZYNEK W PIĘKNYCH OKOLICACH?

Dom Kultury w Kętach oraz grupa młodzieży z projektu „aktywne OKOlice” zaprasza do udziału w niezwykłym konkursie.

Konkurs obejmuje odwiedzenie 4 ciekawych miejsc w okolicy Kęt, w których można aktywnie wypoczywać. Wszystkie 4 miejsca odwiedza wcześniej młodzieżowa ekipa, zostawiając po sobie ślad w postaci „skarbu” (skrzyneczki), i tu właśnie zaczyna się zabawa. Jak bawić się z nami?

• Znajdź skrzyneczkę

(wypraw będzie 4 i tyle też skrzyneczek). Dodatkowo zostanie tam zamieszczone również zdjęcie skrzyneczki, by wiedzieć jakiej szukać (każda jest inna), każda z nich zamknięta jest na kłódkę.

• Odkryj kod

W każdym poście z wyprawy pojawią się cyfry przewodnie. Użyj ich by ułożyć 3-cyfrowy kod i otwórz kłódkę (przykładowo post z wyprawy do Bielan zawiera cyfry kodu do skrzyneczki ukrytej w Bielanach).

• Odnajdź skarb

Po otwarciu skrzyneczki znajdziesz skarb (karta z fragmentem HASŁA – słowem kluczem). Zrób sobie selfie z ową kartką i odłóż ją na miejsce (zamknij w skrzyneczce, załóż kłódkę – niech czeka na kolejnego odkrywcę J )

• Skompletuj HASŁO

Kolejność wypraw jest kolejnością złożenia ze słów kluczy HASŁA. Po zebraniu zdjęć oraz słów kluczy ze wszystkich 4 skrzyneczek, złóż HASŁO i poślij wszystko (zdjęcia i HASŁO) wraz z kartą zgłoszenia do konkursu (w załączniku) na adres poczta@domkultury.kety.pl z dopiskiem „aktywne OKOlice”.

• Odbierz nagrody

Pierwszych 15 zgłoszeń zostanie nagrodzonych ciekawymi nagrodami oraz projektowymi gadżetami. Oficjalne przekazanie nagród odbędzie się w II połowie września 2020 r.

Zapraszamy do zabawy!

Dwie wyprawy już za nami, kolejne dwie na przełomie sierpnia i września 2020 r.

Projekt „aktywne OKOlice” jest już trzecim projektem realizowanym przy wsparciu finansowym Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (administrowanym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży). Rok temu niezwykle sympatyczna grupa młodzieżowa złożona z przedstawicieli różnych środowisk przeobraziła się w badaczy kulinarnych i realizowała projekt pt. „Kęty na talerzu – słodka historia” o którym można poczytać tutaj https://kety.pl/Kety-na-talerzu---slodka-historia-13559.html?grupa=13559.

Rok wcześniej (2018) młodzież zamieniła się w dziennikarzy i pytała Kęczan o to, czym jest dla nich szczęście, realizując projekt „KOD na szczęście” http://kety.pl/KOD-NA-SZCZESCIE---podsumowanie-projektu-10882.html?fbclid=IwAR37R5I_pqMbN_XbYvleYE_1Pm-pYb8Hg_ZJo7w4k_DBw3_xow7B3uUqrh0.

Celem Programu jest wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Chodzi o sytuację, w której młody człowiek z małej miejscowości potrafi samodzielnie i świadomie osiągać wyznaczone przez siebie cele myśląc perspektywicznie o własnej przyszłości.