dziś: 2024-04-19

Animatorki w Akcji | 2 etap

Kolejne działania Animatorek w Akcji już za nami..

W ramach projektu „Sztuka terapii - terapia sztuką” odbył się cykl warsztatów plastycznych i tanecznych. Grupa projektowa po raz trzeci spotkała się w popularnej „trzynastce” - Miejscu Aktywności Mieszkańców, gdzie odbyły się warsztaty malowania na płótnie. Uczestnicy dzielili się radami i wymieniali doświadczeniami dotyczącymi z pozoru prostej techniki malowania po numerkach. Wspólne malowanie dało im wiele radości i satysfakcji. Dla wielu była to prawdziwa przygoda, w czasie której bezbarwne płótno z liniami i cyframi, dzięki cierpliwej, wręcz „benedyktyńskiej” pracy, przetwarzało się w prawdziwy obraz, niejednokrotnie reprodukcję słynnego dzieła. Warsztaty wymagały od uczestników skupienia, cierpliwości a równocześnie - jak wspomniała jedna z uczestniczek - „koiły nerwy”.  Zajęcia plastyczne były uzupełnione o warsztaty taneczne. Wszyscy po kilkugodzinnej pracy z pędzlem z ochotą poruszali się w rytm: cha-cha, mambo czy salsy. Warsztaty taneczne z elementami strecingu prowadziła Pani Karolina Wojewodzic - doświadczony trener tańca towarzyskiego.

Wspaniała przyjacielska atmosfera jaka panowała podczas spotkań warsztatowych, możliwość przebywania z innymi, a równocześnie pogłębienie swoich artystycznych zainteresowań pozytywnie wpłynęło na wszystkich biorących udział w projekcie. Tak pomyślane zajęcia dały uczestnikom chwilę relaksu i odprężenia, co było głównym zamiarem i celem projektu. Oczywiście to nie koniec działań Animatorek. Już teraz zapraszam na wystawę prac powarsztatowych w Domu Kultury w Kętach i „Trzynastce” oraz wernisaż, na którym poznamy autorów  pokazywanych obrazów.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej:

Projekt realizowany był dzięki wsparciu
Lokalnego Programu Grantowego Powiatu Oświęcimskiego
programu grantowego Małopolska Lokalnie.