dziś: 2024-04-26

Bajdurki z sukcesami w konkursie ogólnopolskim!

W Kopalni Soli w Bochni w dniu 16 grudnia 2021 r. odbył się finał jubileuszowego konkursu recytacji poezji religijnej „Pierścień św. Kingi”. Konkurs organizowany był już dwudziesty piąty raz przez Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej Promyczek oraz Pałac Młodzieży w Nowym Sączu.

Do finałowych przesłuchań, po sukcesie w eliminacjach rejonowych w Oświęcimiu, dostały się dziewczynki z grupy teatralnej Bajdurki działającej w naszym DK: Justyna Ledwoń, Sara Sałata, Milena Izbińska i Agata Dziedzic. Wszystkie recytatorki przygotowywała do konkursu pani Maria Karaim. Również i finałowy konkurs na szczeblu ogólnopolskim, okazał się szczęśliwy dla naszych aktorek. Milenka Izbińska zajęła I miejsce w kat. uczniów klas I-III, a Justyna Ledwoń II miejsce w kat. uczniów klas IV-VI. Tym samym dziewczynki znalazły się w ścisłym gronie laureatów, wyłonionych spośród 58 finalistów z całej Polski.

W tegorocznym jury konkursu zasiadali:

– Małgorzata Broda – poetka i pisarka, animator kultury,

– Izabella Michta – poetka i pisarka,

– Siostra Ines Krawczyk MCh – redaktor naczelna miesięcznika Mały Przewodnik Katolicki,

– Tadeusz Chudecki – aktor teatralny i filmowy

– Milenia Małecka-Rogal – dyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu.

Tradycyjnie, jak co roku, w programie konkursu, oprócz prezentacji talentów interpretacyjno-aktorskich uczestników, znalazło się zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej Kopalni Soli w Bochni.

Wszystkim naszym drogim recytatorkom oraz pani Marii Karaim gratulujemy tak wielkiego sukcesu i życzymy kolejnych.