dziś: 2024-04-25

"Gawęda, muzyka, śpiew", czyli Jacenty Ignatowicz we własnej osobie w Domu Kultury w Kętach!

Jacenty Ignatowicz - muzyk, folklorysta, uczestnik programu "Mam talent". Mieszka w Żywcu, gdzie wraz ze swoimi dziećmi popularyzuje rodzimy folklor beskidzki. Gra na wszystkich instrumentach góralskich, a w czasie swoich występów widzów raczy także góralską gawędą. Chyba jako pierwszy z artystów góralskich powrócił do korzeni polskiej góralszczyzny i zaczął wykorzystywać multanki czyli naszą Polską fletnię Pana obok piszczałek i okaryn.

4 listopada mieliśmy przyjemność gościć pana Jacentego, który zaprezentował w ramach wykładu dla Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku wachlarz swoich umiejętności. Oprócz gry mogliśmy podziwiać instrumenty góralskie.