dziś: 2024-04-20

Festiwal Kultury Harcerskiej "HEJ!"

Tegoroczny Festiwal Kultury Harcerskiej, który odbył się 10 listopada w Domu Kultury w Kętach zgromadził rzesze harcerzy, zuchów, wędrowników, zaprzyjaźnionych strażaków, rodziców i przyjaciół, a także tych, którym bliskie są harcerskie wartości. Sala pękała w szwach, a oprócz konkursowych emocji był też czas na radosną zabawę z udziałem widzów.

- Cieszy mnie to, że przeżywający w naszej gminie odrodzenie ruch harcerski robi tę robotę, która dziś jest najważniejsza - łączy pokolenia – podkreślił burmistrz Gminy Kęty Krzysztof Jan Klęczar na rozpoczęcie festiwalu, życząc uczestnikom wspaniałej zabawy i dobrej rywalizacji.

W Festiwalu Kultury Harcerskiej - „Hej!” 2019 wzięło udział w sumie ponad 200 uczestników – 13 zespołów, w tym gromady zuchowe, drużyny harcerskie, starszo harcerskie i wędrownicze, należące do Hufca ZHP Kęty (Gmina Kęty i Osiek) oraz gościnnie na stałe współpracujący z hufcem druhowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z OSP Kęty. Uczestnicy prezentowali po jednej piosence z każdej kategorii: „piosenka harcerska” i „pieśniczka góralska”. Ocenie jurorów podlegały: znajomość tekstów piosenek, muzyczna aranżacja, prezentacja na scenie, dobór repertuaru oraz umundurowanie.

Występy oceniało jury w składzie: komendantka Hufca Kęty Podharcmistrzyni Anna Smolarska, dyrektor Domu Kultury w Kętach przewodnik Sylwia Brzozowicz oraz przedstawiciel środowiska strażaków, członek Zarządu Oddziału Gminnego OSP PR w Kętach Krzysztof Szczypka.

Laureaci w kategorii „piosenka harcerska”:

1. 96. kDH „Zew Cthulhu”
  2. X PDW „Echo”
  3. 14. GZ „Małe Harpagany”

Laureaci kategorii „pieśniczka góralska”:

1. X PDW „Echo”
  2. MDP OSP Kęty
  3. 13. DH „Dęby”

W tegorocznej edycji Festiwalu przyznano także specjalną nagrodę Burmistrza Gminy Kęty. Otrzymała ją 7. DW „Zewsząd”

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Autor Publikacji: Kamila Frysztacka