dziś: 2024-04-25

Wspaniały jubileusz Grupy Teatralnej "Antrakt"

Z okazji jubileuszu istnienia członkowie Grupy Teatralnej "Antrakt" zaprosili mieszkańców na wspólną, uroczystą galę 25 stycznia 2020r., by podsumować i powspominać 5 lat intensywnej działalności.

Pierwotnie założeniem grupy była chęć  angażowania mieszkańców Gminy Kęty w działalność kulturalną, zrzeszenie ludzi, dla których teatr miał być odskocznią od codzienności i zabawą. Prędko jednak za sprawą wspaniałych, ambitnych i kreatywnych ludzi zakres działalności przekroczył najśmielsze oczekiwania. Z każdym kolejnym rokiem sztuka naszego regionu stawała się jego coraz lepszą wizytówką. Aktywność ludzi pracujących na rzecz grupy zaowocowała współpracą z innymi instytucjami i grupami kulturalnymi. Dzięki osobie, takiej jak Barbara Siwiec, która zapoczątkowała działalność grupy, przed jej członkami otworzyły się nowe możliwości, a mieszkańcy naszej gminy i okolicy, mogą cieszyć się dostępem do lokalnych dóbr kultury.

Podczas uroczystości mieliśmy okazję zobaczyć występ grupy tanecznej "Metro", który wzbogacił program artystyczny wydarzenia. Aktorzy zaprezentowali tego dnia "Baśń 1874 dni Antraktu", czyli filmowe, pełne humoru podsumowanie ich kreatywnej działalności, ukazującej ich teatralne zmagania "zza kulis". Zaprezentowali również spektakl "Kandydatki na żonę", który przeniósł nas do XIX w. Traktował o młodym Wiktorze, którego wujostwo chce ożenić z jedną z czterech kandydatek. Spektakl zaprezentowano w obsadzie: Małgorzata Talik, Katarzyna Michałkiewicz, Klaudia Kramarczyk, Anna Puda, Julia Foks, Magdalena Zyzańska, Mikołaj Skwarło, Piotr Ficek oraz gościnnie: Małgorzata Raj, Krystyna Bartołd, Teresa Łęcka oraz Łukasz Błaszków. Nie był to przypadkowy wybór, ponieważ to właśnie tę sztukę na podstawie scenariusza Andrzeja Dembończyka grupa zaprezentowała po raz pierwszy pięć lat temu.

Galę swoją obecnością zaszczyciły władze miasta na czele z Burmistrzem Gminy Kęty Krzysztofem Janem Klęczarem i zastępcą Panem Rafałem Ficoniem. Wraz z Panią Dyrektor Domu Kultury w Kętach - Sylwią Brzozowicz, wspólnie podziękowali aktorom za zaangażowanie i ciężką pracę.

"Stworzyliście coś niezwykłego. Jako grupa amatorów , stworzyliście niezwykły zespół, który potrafił wzruszać, bawić, dawać radość innym, jednocześnie pokazując, jak pięknie można poprzez wspólne działanie spędzać razem czas i kreatywnie się rozwijać." - mówił gospodarz naszej gminy.

Był to wieczór pełen pozytywnych emocji, wzruszeń, moment wspólnego spotkania obecnych i byłych członków grupy.

Zapraszamy na kolejne spektakle!

Członkowie Grupy Teatralnej "Antrakt":

• Katarzyna Michałkiewicz,
  • Małgorzata Talik,