dziś: 2024-03-29

Inauguracja roku akademickiego 2020/2021 UTW|RELACJA

Prawie 150 słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kętach rozpoczęło 30 września nowy rok akademicki 2020/2021. Uroczystego otwarcia dokonał burmistrz Gminy Kęty Krzysztof Jan Klęczar. Tegoroczna inauguracja miała szczególny charakter - mija bowiem 10 lat od pierwszego wykładu kęckiego UTW. Podczas jubileuszowej uroczystości nie zabrakło więc życzeń i podziękowań. Podsumowano także miniony rok uniwersytecki, który z uwagi na epidemię koronawirusa nie mógł zakończyć się w tradycyjny sposób.

W studenckim gronie powitano nowych członków, którzy złożyli ślubowanie i otrzymali indeksy. Zgromadzeni w nowo wyremontowanej sali widowiskowej Domu Kultury w Kętach słuchacze i zaproszeni goście wysłuchali wykładu dr Wandy Matras-Mastalerz, adiunkta w Katedrze Zarządzania Informacją w Instytucie Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, pt. "Książki na receptę, z receptą na życie".

Zwieńczeniem wydarzenia był recital Klaudii Karczmarz "Niezapomniany czar piosenki". Można było także podziwiać prace sekcji rękodzieła UTW gUsToWnia na wystawie pt. "Sznurkowy zawrót głowy".

Zachęcamy do obejrzenia relacji zdjęciowej.

Autor: Kamilla Frysztacka