dziś: 2024-04-16

Kolejny sukces Grupy Teatralnej "Bajdurki"

Podczas uroczystej gali 10.09.2020r. "Bajdurki" otrzymały nagrodę Zarządu Powiatu w Oświęcimiu za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Jesteśmy dumni i życzymy kolejnych sukcesów!

Teatrzyk skupia dzieci w wieku od 6 do 16 l. W trakcie pracy nad przedstawieniem dzieci mogą poznać teatr „od podszewki” ucząc się dykcji, tańca, śpiewu i ruchu scenicznego. Dzięki przygotowanym przedstawieniom oraz scenkom okazjonalnym, teatr przynosi radość najmłodszym widzom, zwłaszcza podczas corocznych imprez mikołajkowych. Swoimi etiudami teatralnymi dzieci ubogacają wiele wydarzeń kulturalnych Domu Kultury. Niektórzy mali aktorzy uczestniczą w konkursach teatralnych i recytatorskich o zasięgu regionalnym, wojewódzkim a także ogólnopolskim, często zdobywając finałowe lokaty. „Bajdurki” mają na swym koncie głównie inscenizacje bajek, które wielokrotnie nominowane były do gali finałowej Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Bajdurek” w Nowym Sączu. Oprócz cotygodniowych spotkań z instruktorem, dzieci mogą poszerzać swoje umiejętności na dodatkowych warsztatach prowadzonych przez aktorów bielskich teatrów.

Zachęcamy do obejrzenia nagrania zrealizowanego w Domu Kultury w Kętach oraz fragmentu z gali rozdania nagród Zarządu Powiatu w Oświęcimiu. Autorem nagrań jest STUDIO Struczyk L. F.