dziś: 2024-04-23

Projekt Sieć na kulturę |szkolenie dla dzieci i młodzieży| relacja

Dom Kultury w Kętach brał udział w projekcie „Sieć na kulturę w podregionie oświęcimskim”. Zrealizowane zostały dwa szkolenia: "Projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych" oraz "Kompetencje medialne". Zaprosiliśmy dzieci i młodzież na bezpłatne zajęcia, podczas których uczestnicy poznali różne programy, aplikacje i strony internetowe, które są pomocne w tworzeniu kreatywnych materiałów graficznych - plakatów, ulotek, filmów czy postów w mediach społecznościowych z wykorzystaniem ogólnodostępnych narzędzi. Uczniowie mogli poznać sposoby do przechowywania i udostępniania materiałów wizualnych, a także legalne źródła zdjęć, filmów i ilustracji.
Podczas szkolenia z "kompetencji medialnych" nauczyliśmy się poprawnie poszukiwać informacji w Internecie oraz rozpoznawać nieprawdziwe treści. Dowiedzieliśmy się, co to jest Netykieta, "bańka informacyjna" czy algorytm. Poznaliśmy darmowe narzędzia pakietu biurowego, aplikację Google Lens.

Zajęcia ONLINE odbywały się 2x w tygodniu po 90 min w małej grupie uczestników.
Udział w warsztatach był całkowicie darmowy!!!
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”).