dziś: 2024-03-29

NEPAL|Opowieści z drogi| Klub Obieżyświatów

Czy wystarczy wziąć plecak i dobre buty i wyruszyć w najwyższe góry? Czy samemu można zorganizować taki trekking? Co w Himalajach pociąga najbardziej? Opowiedziała nam o tym Agnieszka Matusiak podczas spotkania Klubu Obieżyświatów 16 stycznia 2020 roku.

Prelekcja była opowieścią o wędrówce szlakiem trekkingowym pod Mount Everest oraz na szczyty Kala Pattar i Gokyo Ri.

Na barwne historie z papierem toaletowym w kulisach zaprosiła nas Agnieszka Matusiak, animator kultury, pilot wycieczek, przewodnik górski, ceramik i zamiłowania fotograf. Kierowniczka Klubu Kultury „Wena” w Krakowie, wieloletni pracownik Uniwersytetu Śląskiego, redaktor czasopisma naukowego „Turystyka Kulturowa”. Zdobyła najwyższe szczyty Bliskiego Wschodu (m.in. Damawend 5610 m.n.p.m.) oraz bardzo nietypowe szczyty górskie takie jak Pico Turquino na Kubie. Członek Studenckiego Koła Przewodników Górskich „Harnasie” w Gliwicach.

Liczni uczestnicy spotkania mieli okazję spróbować tradycyjnych przysmaków, czy prawdziwej herbaty z Nepalu.