Premier filmu dokumentalnego "Czerwone Maki"
Izba Pamięci i Tradycji Narodowej działa przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kętach. Powstała w roku 1973 z inicjatywy Alojzego Czarkowskiego - kierownika szkoły i plutonowego. Powstanie Izby było dowodem odwagi ówczesnej dyrekcji szkoły, która w 1972 roku oficjalnie zaczęła czynić starania o nadanie szkole imienia Bohaterów Monte Cassino. Jest to skarbnica pamiątek i eksponatów historycznych poświęconych bohaterom pod Monte Casino. O podtrzymanie pamięci dba, nie tylko, dyrekcja i nauczyciele ale także uczniowie szkoły wraz z lokalną społecznością.
Celem produkcji Pawła Gąsiorka i Łukasza Gasidła jest szerzenie wiedzy i historii o dawnych bohaterach oraz powstania Izby Pamięci. "Czerwone Maki" to film dokumentalny w którym usłyszymy wypowiedzi osób najbliżej historii.
Data: 17 maj
Godzina: 19:00
Miejsce: Sala widowiskowa w Domu Kultury w Kętach
Wstęp Bezpłatny zapraszamy wszystkich na seans!



