dziś: 2020-09-23

Tydzień EKO-Dziecka | WARSZTATY

2020-10-05

Zapraszamy na BEZPŁATNE warsztaty ekologiczne prowadzone w myśl edukacji przyrodniczej. Wspólnie zbudujemy hotele dla owadów, wykonamy EKO zabawki, zasiejemy zioła w doniczkach oraz poznany tajemnice lasu. Zachęcamy do zapisów!

5.10. godz. 17:00 warsztaty "Chroń dzikie pszczółki" (dzieci w wieku 7-13 lat)

Podczas warsztatu dzieci dowiedzą się dlaczego pszczoły są tak bezcenne dla otaczającego nas świata, jak możemy o nie dbać, czy pszczoły dają nam wyłącznie miód? Co jeszcze otrzymujemy z ich ciężkiej pracy? Gdzie mieszkają pszczoły i jakie są ich gatunki? Warsztaty o dzikich zapylaczach będą wyjątkową okazją, by poznać życie i pracę jednych z najbardziej pożytecznych owadów, ale i bardzo zagrożonych, dlatego dowiemy się, jak możemy im pomagać. Opowiemy także o innych gatunkach zapylaczy. Podczas warsztatów uczestnicy zbudują profesjonalne hotele dla owadów. Używać będziemy takich materiałów jak deseczki, trzcina, kawałki drewna i drobnych materiałów, gwoździe i młotki. Uczestnicy zabiorą swoje prace do domu.

6.10. godz. 17:00 warsztaty ogrodnicze (dzieci w wieku 3-6 lat)

Dzieci poznają budowę roślin i sposoby ich pielęgnacji. Przekonamy się, jakie narzędzia są nam potrzebne w ogrodzie, poznamy ich nazwy i zastosowanie. Poznamy świat aromatycznych ziół – odkryjemy zapachy, zastosowanie w kuchni, kosmetyce i medycynie. Na koniec każdy uczestnik zasieje własne ziele w doniczce, którą zabierze ze sobą do domu.

7.10. godz. 17:00 warsztaty "4 żywioły - woda" (dzieci w wieku 6-11 lat)

Warsztat ma na celu zapoznanie dzieci z kwestią zależności środowiska naturalnego od zasobów wodnych oraz z bardzo istotną w kontekście zrównoważonego rozwoju kwestią ograniczenia zużycia tych zasobów. Warsztaty ekologiczne dla szkół i przedszkoli pt. „Woda” są przygotowane w ten sposób, aby dzieci mogły aktywnie w nich uczestniczyć i uczyć się poprzez zabawę. Scenariusz został stworzony przez Fundację Aeris Futuro, przy wsparciu WFOŚiGW w Krakowie. Prowadzony jest od 2014 roku na terenie województwa małopolskiego.

8.10. godz. 17:00 warsztaty "Tlenek wodoru na poprawę humoru" (dzieci w wieku 6-12 lat)

Monotlenek diwodoru, z którym spotykamy się na co dzień, może wydawać się mało zaskakujący…Podczas pokazu Fabryka Kreatywności przedstawi wiele ciekawych doświadczeń, które zobrazują najmłodszym jego właściwości.

9.10. godz. 17:00 warsztaty EKO-plastyczne "Ślady natury" (dzieci w wieku 3-6 lat)

Uczestnicy stworzą przestrzenne kompozycje z darów natury, a także wykonają własne dzieła z gliny z leśnych skarbów. 

Zapraszamy również do udziału a konkursie fotograficznym "Tajemnice lasu". Dowiedz się więcej!

Z A P I S Y: Marta Szymla (33 844 86 74)

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA! Decyduje kolejność zgłoszeń. 

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. to spółka Skarbu Państwa o strategicznym znaczeniu dla polskiej gospodarki. Jest operatorem systemu przesyłowego gazu w Polsce oraz właścicielem Terminalu LNG w Świnoujściu. Świadczy usługi przesyłu gazu poprzez własną sieć gazociągów.  Spółka zapewnia bezpieczeństwo energetyczne Polski, przyczyniając się do rozwoju europejskiego rynku gazu. Wszystkie inwestycje GAZ-SYSTEM są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw wszystkich interesariuszy.

powrót do wydarzeń