dziś: 2024-03-29

V kęckie Senioralia

W dniu 24.08.2018 w Domu Kultury w Kętach odbyły się V Senioralia. To dzień poświęcony seniorom zamieszkującym Gminę Kęty i okolice. Plan spotkania obejmował: Targi Zdrowia dla Seniora, warsztaty zielarskie i rękodzielnicze, Dancing oraz Kino Plenerowe.

W piątkowe popołudnie o godzinie 15.00 rozpoczęliśmy Targi Zdrowia dla Seniora. Podczas spotkania na placu Domu Kultury w Kętach pojawiły się stoiska z produktami oraz konsultacjami zdrowotnymi dedykowanymi seniorom. Uczestnicy chętnie korzystali z licznych propozycji przygotowanych przez organizatorów. Około godziny 17.00 rozpoczęły się warsztaty rękodzieła, gdzie seniorzy mogli własnoręcznie przyozdobić szklane butelki wydobywając z nich ukryte piękno i przy okazji zgłębić wiedzę nt. recyklingu.

O 16.00 w sali Domu Kultury w Kętach odbyła się pogadanka nt. PYSZNCH CHWASTÓW I PACHNĄCYCH ZIÓŁ. Dzięki uprzejmości Pani Bożeny Sordyl, która z zamiłowania zajmuje się zielarstwem uczestnicy mogli dowiedzieć się czegoś więcej  na temat wykorzystania ziół i samodzielnie wykonać:

- Olej Świętojański
- ciastka owsiane z pokrzywą, miodem i miętą obsypane płatkami kwiatów

- galaretkę z koniczyny

Po zgłębieniu wiedzy o ziołach przyszedł czas na Dancing. Od godziny 19.00 plac przy Domu Kultury zamienił się w parkiet taneczny. Po udanej zabawie o 20.30 zebraliśmy się by wspólnie obejrzeć film pt. Agentka specjalnej troski.  Tym miłym akcentem zakończyliśmy bardzo aktywny dzień Seniora.

Seniorzy z całej Gminy uczestniczyli w wydarzeniu, by w jednym miejscu mogli zapoznać się z różnorodną ofertą produktów i usług poprawiających jakość życia osób starszych, wykonać bezpłatnie badania i spędzić razem czas. Wspólne spotkanie i rozmowa z uczestnikami utwierdziło nas w przekonaniu, że najlepsza recepta na dobrą starość, to nie mieć czasu na starzenie się. By czuć się młodo cały czas należy rozwijać swoje pasje i zainteresowania, oraz dbać o relacje z innymi ludźmi.