dziś: 2024-04-25

Warsztaty artystyczne | Zawoja [relacja]

Dzieci oprócz  treningów tanecznych prowadzonych przez instruktorów Katarzynę Nycz-Zięcinę i Agatę Denko, warsztatów wokalnych i tanecznych prowadzonych przez Małgorzatę Waluś i zajęć teatralno-integracyjnych prowadzonych przez Martę Koczur poznawały malowniczą Zawoję. Już w pierwszy dzień pobytu, przyniósł atrakcję w postaci  wizyty w Izbie Pamięci JPII . Dzieci obejrzały krótki o Janie Pawle II, jego związkach z tym regionem i pieszych wędrówkach po górskich szlakach tego urokliwego miejsca. Wieczorem czekała na obozowiczów niespodzianka przygotowana przez właściciela ośrodka, w którym nocowali. Było to spotkanie z folklorem babiogórskim i kapelą Juzyna, która śpiewem i ciekawym występem przybliżyła wszystkim barwne i żywe wciąż tradycje wsi beskidzkiej. Drugi dzień, podobnie jak pierwszy wypełniony był po brzegi atrakcjami. Dzieci  udały się do skansenu im. J. Żaka, a potem do Muzeum Przyrodniczego Babiogórskiego Parku Narodowego. Dzięki tej wyprawie poznały bogactwo fauny i flory przyrody Babiej Góry oraz różnorodność etnograficzną tego regionu. Dopełnieniem edukacji folklorystycznej były warsztaty malowania ptaszków ludowych, prowadzonych przez instruktorów z Wygiełzowa. Trzeci dzień  to wyprawa w góry z przewodnikiem który poprowadził grupę szlakiem górskim do bacówki, przez Halę Barankową  na Halę Kamińskiego i dalej na Magurkę (Kolisty Groń) szczyt 1114m n.p.m w paśmie babiogórskim Beskidu Żywieckiego.

Grafik wypełniony był po brzegi, a mimo to dzieciaki wróciły uśmiechnięte od ucha do ucha. Dziękujemy za udział! Czas obmyślać kolejne warsztaty!