dziś: 2024-04-16

Wystawa Wielkanocna

Nasze artystki z Sekcji Rękodzieła Artystycznego "gUsToWnia", działającej przy UTW w Kętach przygotowały piękna wystawę ozdób wielkanocnych. Prace prezentowane są w holu DK. Niestety z powodu sytuacji epidemicznej, w chwili obecnej nie możemy Państwa zaprosić do jej zwiedzania. Mamy jednak ogromną nadzieję, że już wkrótce zobaczycie ją na żywo. Na wystawie prezentowane są piękne kartki okolicznościowe wykonane techniką quillingu, jajka wielkanocne, zajączki oraz świąteczne kompozycje.

"gUsToWnia" to grupa seniorek, która spotyka się regularnie, aby przy kawie i herbacie miło spędzić czas, oddając się pasji. Spotkania swój początek miały pięć lat temu, z inicjatywy Pani Krystyny Drabek. Założycielki sekcji z łatwością odkrywają swój artystyczny potencjał i z wielką radością poznają nowe techniki plastyczne. Same uczą się różnych technik rękodzielniczych, inspirują się nawzajem, dzieląc się doświadczeniami. Sekcja skupia niemal 20 osób zainteresowanych rzemiosłem artystycznym.

Autorki prac prezentowanych na wystawie:
Krystyna Drabek, Halina Bizoń, Teresa Gębczyk, Jadwiga Kołacz, Władysława Łajczak, Zofia Mendakiewicz, Helena Mrowiec, Stanisława Szatanik