dziś: 2024-05-02

Projekt Wokół św. Jana Kantego

Szanowni Państwo,

projekt "Wokół św. Jana Kantego" zakładał organizację działań kulturalno-edukacyjnych, mających na celu kultywowanie tradycji i dziedzictwa związanego z postacią św. Jana Kantego. W ramach przedsięwzięcia odbywały się dwa główne wydarzenia - plenerowy VIII Jarmark Świętojański, a w jego ramach: koncert muzyki dawnej, konkurs dziecięcych etiud teatralnych "Z życia miasta św. Jana", pokaz teatru ognia, wystawa rękodzieła jako efekt warsztatów, kiermasze i koncerty orkiestr dętych, warsztaty rękodzielnicze. Drugim wydarzeniem był XXI Festiwal Twórczości Religijnej "Psallite Deo", obeją on: konkurs muzyczny o tematyce religijnej i ludowej, przegląd filmowy Oikumene, warsztaty wokalne dla uczestników konkursu, koncerty w kościołach dekanatu kęckiego, spotkania integracyjne, występy gości festiwalowych, wystawę rzeźby w drewnie i recital gwiazdy Festiwalu Pani Magdy Anioł.

FILM PODSUMOWUJĄCY PROJEKT