dziś: 2018-10-16

Projekt Wokół św. Jana Kantego

2018-10-11

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie pt. Wokół św. Jana Kantego.

Projekt "Wokół św. Jana Kantego" zakłada organizację działań kulturalno-edukacyjnych, mających na celu kultywowanie tradycji i dziedzictwa związanego z postacią św. Jana Kantego. W ramach przedsięwzięcia odbędą się dwa główne wydarzenia - plenerowy VIII Jarmark Świętojański, a w jego ramach: koncert muzyki dawnej, konkurs dziecięcych etiud teatralnych "Z życia miasta św. Jana", pokaz teatru ognia, wystawa rękodzieła jako efekt warsztatów, kiermasze i koncerty orkiestr dętych, warsztaty rękodzielnicze. Drugim wydarzeniem będzie XXI Festiwal Twórczości Religijnej "Psallite Deo", obejmie on: konkurs muzyczny o tematyce religijnej i ludowej, przegląd filmowy Oikumene, warsztaty wokalne dla uczestników konkursu, koncerty w kościołach dekanatu kęckiego, spotkania integracyjne, występy gości festiwalowych, wystawę rzeźby w drewnie i recital gwiazdy Festiwalu Pani Magdy Anioł.