dziś: 2024-04-29

Królowe Ściegu: warsztaty szycia i szydełkowania

Projekt jest dofinansowany przez Fundację BGK w ramach programu "Skrzydła dla mamy, edycja IV"

Projekt "Królowe Ściegu - Warsztaty Szycia i Szydełkowania", który zrodził się z troski o rozwój osobisty i artystyczny, stając się nie tylko wyjątkową odskocznią od codzienności, lecz również wyrazem niezwykłej determinacji i pomysłowości jest realizowany przez Dom Kultury w Kętach.

Wspomniane warsztaty, trwające w niesamowitej atmosferze zaangażowania i kreatywności, zapowiadają się jako niezapomniana przygoda. Świadomość, że uczestniczą w czymś tak wyjątkowym, napawa nas dumą. Wraz z naszymi uczestniczkami mamy pewność, że przed nami czas pełen fascynujących wyzwań i nieustającego odkrywania własnych możliwości artystycznych.

W ramach projektu, przygotowano szeroki wachlarz atrakcji, które będą nie tylko źródłem inspiracji, ale także doskonałą okazją do nauki i rozwijania umiejętności. Warsztaty krawieckie, trwające aż 80 godzin, obejmują naukę obsługi maszyny, owerloka, szycie oraz wykańczanie ubrań, a także drobne poprawki krawieckie. Natomiast zajęcia szydełkowania, trwające 12 godzin, pozwolą na stworzenie wyjątkowych akcesoriów, takich jak torby na zakupy, czapki czy chusty.

Nie zapomniano także o aspektach związanych z modą i stylizacją ubioru. W trakcie 4-godzinnych zajęć uczestniczki będą miały okazję zgłębić tajniki odpowiedniego dobierania ubrań oraz tworzenia stylowych kombinacji.

Niezmiernie cieszymy się również z możliwości udziału w zajęciach z doradcą zawodowym, które na pewno przyniosą wiele cennych wskazówek, umożliwiając jednocześnie rozważenie własnych możliwości zawodowych.

Wierzymy, że projekt "Królowe Ściegu - Warsztaty Szycia i Szydełkowania" przyniesie nie tylko wspaniałe efekty w postaci pięknych wyrobów, lecz także umocni więzi społeczności lokalnej, inspirując do działania i rozwijania pasji. Otwierając nowe horyzonty, stajemy się częścią czegoś wyjątkowego - czegoś, co niesie ze sobą energię twórczego entuzjazmu i wspólnego dążenia do doskonałości.

W ramach projektu odbędą się:

• Warsztaty krawieckie (80 godz.): obsługa maszyny, owerloka, szycie i wykańczanie ubrań, poprawki krawieckie.
  • Warsztaty szydełkowania (12 godz.): torby na zakupy, czapki i chusty.
  • Zajęcia z zakresu stylizacji ubioru (4 godz.).
  • Zajęcia z doradcą zawodowym (4 godz.).

Udział w projekcie jest bezpłatny!

Za nami już spotkanie ze stylistką, które odbyło się 27 lutego 2024:

oraz pierwsze warsztaty szycia, podczas których uczestniczki uszyły pierwsze poszewki na poduszki i torby na zakupy:

Zapraszamy do obejrzenia relacji z  Projektu „Warsztaty – uszyte na miarę potrzeb” - zrealizowanego przez Dom Kultury w Kętach w 2021:

W grudniu 2021 r. Dom Kultury w Kętach zakończył trwający od połowy sierpnia projekt pt. „Warsztaty – uszyte na miarę potrzeb” również dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Skrzydła dla Mamy” edycja II. Dotacja w wysokości 14.990 zł pozwoliła organizatorom na realizację 3-miesięcznych, bezpłatnych warsztatów krawieckich, a także zajęć z zakresu stylizacji ubioru, sztuki makijażu i doradztwa zawodowego.