dziś: 2024-04-27

Wystawa zwierząt egzotycznych | Pajęczaki

W dniach 27 luty - 3 marca 2024 Dom Kultury w Kętach gościł firmę Aranya organizującą wystawy zwierząt egzotycznych. W tym roku mieliśmy przyjemność gościć pajęczaki.

Podczas wydarzenia na zwiedzających czekały niesamowite atrakcje i fascynujące tajemnice świata pajęczaków.
Wystawa składała się z ponad 40 różnych osobników pajęczaków, pochodzących ze wszystkich zamieszkałych kontynentów. Można było zobaczyć takie gatunki jak Latrodectus menavodi - czarna wdowa, Theraphosa blondi - ptasznik goliat i wiele innych! Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali specjalny kącik dziecięcy.
To było coś zupełnie innego, coś wyjątkowego. Wejście do świata tych małych stworzeń, pełnego ich pięknych i niezwykłych kształtów, było jak podróż w głąb tajemniczego labiryntu! Ale to nie tylko same pająki były fascynujące - atmosfera, która otaczała tę wystawę, była po prostu niesamowita, a ogromne zainteresowanie tym wydarzeniem było imponujące!
Odwiedzający mogli potrzymać na ręce niegroźnego pająka oraz zrobić sobie z nim zdjęcia, posłuchać prelekcji z doświadczonym opiekunem wystawy czy zobaczyć świecące skorpiony w świetle UV.