dziś: 2024-04-26

29. Finał WOŚP - dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy

29. Finał WOŚP odbył się 31 stycznia 2021 roku. W zbiórkę, która dedykowana była wsparciu oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy, włączyło się 120 tys. wolontariuszy, zarejestrowanych w Sztabach na całym świecie. Zbiórka realizowana była również przy wykorzystaniu kanałów elektronicznych. W Kętach kwestowało 40 wolontariuszy.

29. Finał WOŚP w Gminie Kęty organizował Sztab WOŚP w Gminie Kęty, którego szefem jest Tomasz Klęczar. W tym roku udało się zebrać 89 255,83 zł. Dziękujemy!!!

WOŚP w tym roku wyglądała nieco inaczej. Ze względu na panujące obostrzenia sanitarne finałowe atrakcje i koncerty nie odbyły się. Udało się zorganizować morsowanie oraz wirtualny Kęcki Bieg WOŚP. Wszystkie osoby, które pokonały trasę w parku na ulicy spacerowej w Kętach, mogły liczyć na poczęstunek w wykonaniu 14 Gromady Zuchowej „Małe Harpagany” i ekipy Kęckich Harpaganów oraz na symboliczny medal. Zaprosiliśmy również do obejrzenia siedziby klubu Riders on the Storm Bielany i podziwiania zabytkowych motocykli oraz stoiska historycznego Grupy Operacyjnej im. 3 Kompanii Obrony Narodowej "Kęty". Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Kęty Podlesie czekała na mieszkańców z psiakami i ciepłą herbatką na kęckim rynku. W tym roku była również możliwość wsparcia przez skorzystanie z eSkarbonki, w której można było dokonać wpłaty bez wychodzenia z domu.

Odbyły się liczne licytacje online, m.in.: WOŚP-owe koszulki, kalendarz "Polska jest kobietą", kominy, płyty (Przystanek Woodstock, Bednarek), skarpetki i flagi. Dodatkowo koszulka z autorskim projektem przekazana przez Ochotniczy Hufiec Pracy w Kętach.
Więcej o Wirtualnym Kęckim Biegu WOŚP:
Kęcki Uniwersytet Trzeciego Wieku również wsparł Orkiestrę. Nasi Seniorzy powędrowali do Porąbki, startując spod Domu Kultury.

"Ściskam Was bardzo serdecznie, dziękuję za zrozumienie, bądźcie razem z nami – 31 dzień stycznia, 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Gramy, bo gramy do końca świata i jeden dzień dłużej.
A wygrywamy, bo gramy z sercem.
Dziękuję bardzo!"

Jurek Owsiak