dziś: 2024-04-26

Akcja Zima | Zimowy Kufer Różności

Zimowy Kufer Różności, czyli akcja zima organizowana podczas ferii w Domu Kultury w Kętach to czas pełen zabaw! Każdy uczestnik naszej akcji mógł znaleźć coś dla siebie. Wśród ciekawych zajęć prowadzonych przez naszych instruktorów zaproponowaliśmy fantastyczne atrakcje, pokazy, seanse, widowiska i wycieczki!

Pierwszy tydzień upłynął nam bardzo szybko. Od poniedziałku przygotowywaliśmy się na wspaniałą zabawę. Rozpoczęliśmy dzień od wspaniałej bajki "Misiek i ekipa na wakacjach". Następnie po rozmowie na temat bezpiecznych ferii podjęliśmy się stworzenia dla naszych kochanych babć wspaniałych upominków. Zajęcia te poprowadziły wolontariuszki z kęckiego UTW. Kolejne dni również obfitowały w ciekawe zajęcia. W środę, 19 stycznia analogicznie stworzyliśmy prezenty również dla naszych dziadków. Natomiast po warsztatach plastycznych rozpoczęliśmy kolejne Wesołe Choreografię! Piątek był idealnym zwieńczeniem pierwszego tygodnia ferii w DK. Wśród atrakcji, w których braliśmy udział były sensoryczne zajęcia plastyczne i zajęcia wokalne prowadzone przez naszego instruktora emisji głosu. Na koniec nasz Zimowy Kufer Różności przerodził się w prawdziwą giełdę rozrywki, a grom, zabawą i quizom nie było końca.

Podczas drugiego tygodnia ferii również nie zaznaliśmy nudy! W poniedziałek mieliśmy szansę obejrzeć film "80 dni dookoła świata" oraz wyruszyliśmy w prawdziwą podróż w poszukiwanie skarbu. Gra terenowa po Domu Kultury pozwoliła uczestnikom dotrzeć do miejsc, o których nie marzyłby nawet zwykły śmiertelnik. Dalsza zabawa w środę wywołała u uczestników mnóstwo emocji! Tworzyliśmy karmniki dla ptaszków, z różnych materiałów, m. in. z smalcu i ziarenek. Zimowe ferie zwieńczyliśmy warsztatami, podczas których tworzyliśmy maty dla swoich zwierzątek. Zimowy Kufer Różności zakończyliśmy w rytmie disco

Pomiędzy zajęciami stacjonarnymi w DK zaproponowaliśmy dodatkowe atrakcje. W ramach akcji zima można było obejrzeć u nas dodatkowy seans bajki "Clifford. Wielki Czerwony Pies", wyruszyć z nami do Krakowa - krainy pełnej magii, iluzji i fabryki cukierków, wziąć udział w widowisku iluzjonistycznym w wykonaniu Łukasza Podymskiego, a także w pokazie prawdziwego alchemika z Fabryki Kreatywności.