dziś: 2024-05-01

Eliminacje powiatowe do 38. FESTIWALU BAJDUREK zakończone!

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu już po raz 38. przystąpiło do organizacji Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK.

Dom Kultury w Kętach przyjął na siebie rolę gospodarza eliminacji powiatowych dla powiatu oświęcimskiego i powiatu wadowickiego.

15 maja 2023r. w Domu Kultury w Kętach odbyły się eliminacje powiatowe do 38. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK. W eliminacjach dla powiatu oświęcimskiego i wadowickiego zaprezentowały się 3 grupy teatralne:

1. Teatr Ruchu FORMA z WDK w Inwałdziespektakl pt. „Droga”

1. "Przedszkolna Gromadka" z Przedszkola Publicznego nr 5 w Wadowicach - spektakl „Jak to z wikliną bywało”

1. Grupa Teatralna BAJDURKI z Domu Kultury w Kętach - spektakl „Calineczka”

W jury konkursu zasiadali:

- Maria Suprunaktorka Teatru Polskiego w Bielsku-Białej

- Jacek Milczanowskiaktor teatralny i filmowy, reżyser, autor scenariuszy

- Janusz Michalik – poeta, animator kultury i teatru w MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu

Po  obejrzeniu  wszystkich  spektakli  Jury przyznało następujące miejsca:

I miejsce i Nominacja  do  Gali  Finałowej  w  Nowym  Sączu - Teatr Ruchu Forma z WDK  w Inwałdzie

II miejsce ex aequo

"Przedszkolna Gromadka" z Przedszkola Publicznego nr 5 w Wadowicach

Grupa Teatralna BAJDURKI z Domu Kultury w Kętach

Gratulujemy  i  dziękujemy  wszystkim  uczestnikom,  życząc  kolejnych  sukcesów oraz zapału do dalszej pracy artystycznej.

Nowosądecki BAJDUREK jest jedną z najstarszych i najbardziej znaczących imprez teatralnych w Małopolsce. Festiwal odbywa się w dwóch etapach: eliminacji powiatowych, w których co roku uczestniczy ponad 200 zespołów oraz spotkania finałowego w Nowym Sączu dla ok. 30 najlepszych grup teatralnych. Jest to wydarzenie ważne i niezwykłe, którego wynikiem jest aktywne uczestnictwo w kulturze młodego pokolenia Małopolan. Jesteśmy przekonani, że udział dzieci i młodzieży w Festiwalu będzie dla nich czasem radosnego kształtowania twórczej otwartości i kreatywności.

"Patronat honorowy: Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego"