dziś: 2024-05-01

Zakończenie roku akademickiego 2022/2023 | UTW

Poniedziałkowe popołudnia zwykle należą do Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem zamiast wykładowcy, na scenie sali widowiskowej DK Słuchaczy oraz zaproszonych gości przywitał zespół wokalny działający przy UTW. Na widowni zasiedli m.in. Pani Aneta Bogacz - Dyrektor Wydziału Infrastruktury Społecznej Gminy Kęty, Pan Łukasz Plewniak - Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej, Pan Tadeusz Dryja - Przewodniczący Towarzystwa Miłośników Kęt, Pani Krystyna Mirańska-Handzlik  - Przewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów, Pani Grażyna Flasz -Prezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, Pani Wanda Kania ze Szkoły Języków KABA oraz przedstawiciele klubów seniora "Pod Złotym Dębem" w Witkowicach i "Wrzos" z Malca oraz Pani Sylwia Brzozowicz - Dyrektor Domu Kultury w Kętach.

Warto wspomnieć, że zespół działa od wielu lat. Ostatni rok był dla nich bardzo aktywny i twórczy, a wszystko zaczęło się od Gali Jubileuszowej z okazji 10-lecia UTW, podczas której zespół zaprezentował program „Wspomnień czar”. Od tej pory widowisko to było już prezentowane 5 razy, w 5 miejscowościach, na 5 scenach. Seniorom lekcji wokalnych udziela instruktorowi zespołu - pan Paweł Karpiński, którego wspomaga muzyk Pani Aleksandra Jarosz. Seniorzy wystąpili z nowym programem przygotowanym specjalnie na tę okazję.

Po występie artystycznym przyszedł czas na podsumowanie roku akademickiego. Ważne chwile i wydarzenia, jakie miały miejsce w przeciągu całego naszego roku przypomniała prezentacja multimedialna. Tuż poniej przyszedł czas na odznaczenie tych Seniorów, którzy swoim zaangażowaniem w działalność Uniwersytetu wyróżnili się na tle wszystkich Słuchaczy.

Od kilku lat, właśnie dla takich Ambitnych, Niestrudzenie Angażujących NAS słuchaczy UTW, Dom Kultury funduje statuetki – ananasy.

W tym roku nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach artystyczna dusza dla osób wyrózniających się swoją twórczością, z sercem na dłoni za wyróżniającą się społeczną postawę, oraz dla seniorów reprezentująch UTW w rozgrywkach sportowych, w kat. sportowo- niezawodni.

Ananasy z rąk pani Anety Bogacz i Sylwii Brzozowicz otrzymali:

Artystyczna Dusza: Julian Pieńczak, Anna Satława, Urszula Stachura, Zygmunt Nycz, Krystyna Bartołd, Ewa Laszczak, Lidia Bogunia, Alicja Szemik. Teresa Gębczyk.

Z sercem na dłoni: Marian Dudek, Stanisław Haczek, Barbara Adamus, Krystyna Drabek, Jagoda Kołacz, Marek Wągiel, Halina Krystyna Erfurt, Krystyna Mirańska-Handzlik, Maria Niedziela, Maria Handzlik, Grażyna Laszczak, Halina Bizoń, Kazimiera Szłapa, Henryk Smolarek i Adam Mrowiec.

Sportowo-Niezawodni: Andrzej Mróz, Edward Handzlik, Edward Płonka, Zygmunt Zawiła, Krystyna Hałat, Anna Piekiełko, Halina Naglik, Irena Patek, Zbigniew Gałuszka, Bronisław Merta, Zbigniew Dwornik.

Wyjątkowymi statuetkami uhonorowono róznież instruktorów prowadzących zajęcia na Uniwersytecie oraz Ananasowych Przyjaciół, którymi zostali: Burmistrz Gminy Kęty - Krzysztof Jan Klęczar i Dyrektor Domu Kultury - Sylwia Brzozowicz.

Nie zabrakło podziękowań i gratulacji za koordynowanie działań UTW. Te na ręce Pani Doroty Wojewodzic złożył Przewodniczący Społecznej Rady Słuchaczy - Pan Adam Mrowiec.

Po życzeniach dla słuchaczy, które w imieniu Burmistrza złożyła Dyrektor Infrastruktury Społecznej - Pani Aneta Bogacz, wszyscy udali się na przerwę kawową. W holu na zebranych czekały, cieszące oko stoiska z rękodziełem i produktami pszczelimi, prezentujące prace podopiecznych pani dyrektor Renaty Englart -Janosz z Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Kętach, asortyment sklepu "Miód i Lawenda" prowadzonego przez panią Katarzynę Sokół-Ratowską oraz stoisko z ręcznie robionymi maskotkami dostępne na co dzień na Ranczu na Stawowej w Osieku.

Po krótkim spotkaniu towarzyskim wszyscy, licznie powrócili na salę widowiskową, by wysłuchać pełnego ciepła koncertu "" w wykonaniu zespołu Retrospekcja, pt. Radość Najpiękniejszych Lat. Koncert pamięci Anny Jantar.